Nová pneumatika s vysokou trakcí vychází vstříc požadavkům uživatelů na delší životnost při provozu na silnicích a svými vyspělými technologiemi stanovuje zcela nová měřítka v oblasti provozních vlastností, včetně vyšší nosnosti při zachování dlouhé životnosti.

Pro intenzivní nasazení a vysoké pracovní výkony s dlouhou životností

Konstruktéři se zaměřili především na provozní vlastnosti pneumatiky VX-TRACTOR, aby uživatelům poskytovala maximální pocit jistoty. Další cílem vývoje bylo prodloužení životnosti, a to zejména při provozu na silnici. VX-TRACTOR proto používá patentované řešení dezénu společnosti Bridgestone s delšími a širšími žebry, která mají až o 20 % větší objem, než přímí konkurenti. Větší objem žeber umožnil vytvořit celkovou hloubku dezénu, která je u pneumatiky VX-TRACTOR větší než u přímých konkurentů. Konstrukce kostry minimalizuje vnitřní namáhání. Pneumatika tak umožňuje jízdu vyššími rychlostmi a při přepravě těžkého nákladu může být nahuštěna až na tlak 2,4 baru.

Konstrukce s delší životností

Větší objem pryžové směsi v žebrech dezénu zvyšuje odolnost a minimalizuje opotřebení oděrem a třením. Prémiový šestivrstvý nárazníkový pás přispívá k ochraně proti poškození. Plocha bočnic byla zmenšena a vyztužena, čímž se ještě více snížila náchylnost pneumatiky k poškození ostrými předměty. Pneumatika VX-TRACTOR je vyráběna z nové pryžové směsi, která je ještě odolnější vůči opotřebení než předchozí pneumatiky Bridgestone. V této směsi jsou minerální oleje částečně nahrazeny ekologickými rostlinnými oleji, které prodlužují životnost pneumatik a představují důležitý krok směrem k trvale udržitelnější budoucnosti.¹

Nejvyšší úroveň trakce

Pneumatika VX-TRACTOR používá konstrukci žeber, která se již osvědčila u pneumatiky VT-TRACTOR. Díky tomu dosahuje vynikající trakce za všech podmínek. Testy prokázaly, že pneumatika VX-TRACTOR prokluzuje výrazně méně než její konkurenti². Uživatelé tak získávají ještě větší pocit jistoty. VX-TRACTOR poskytuje výkony nejvyšší úrovně na poli, silnici, na kluzkém povrchu, ve svazích i při přepravě těžkých nákladů.

Kvalita jako standard

Nová pneumatika VX-TRACTOR je také důkazem mimořádného úsilí značky Bridgestone o nejvyšší úroveň kvality. Všechny nabízené rozměry proto standardně disponují všemi inovativními technologiemi. „Nová pneumatika VX-TRACTOR rozšiřuje naši aktuální nabídku pneumatik Bridgestone VT-TRACTOR pro vysokovýkonné traktory a pneumatik VT-COMBINE pro obilné kombajny. Kostra pneumatiky VX-TRACTOR používá technologii, která umožňuje provoz s tlakem od pouhých 0,6 až do 2,4 baru. Díky tomu lze nahuštění pneumatiky ideálně přizpůsobit jakýmkoli provozním podmínkám, včetně přepravy nejtěžšího nákladu. Zatímco osvědčený, patentovaný dezén s evolventními žebry optimalizuje trakci a minimalizuje prokluz, větší objem žeber poskytuje pneumatice dlouhou životnost, která je mimořádně důležitá u traktorů ve smíšeném provozu na polích i silnicích,“ říká Mark Sanders, generální ředitel divize zemědělských pneumatik ve společnosti Bridgestone EMEA.

Vyvinuta a vyráběna v Evropě

Pneumatiku VX-TRACTOR vyvinulo evropské výzkumné a vývojové centrum Bridgestone v Itálii. Její výrobu zajišťuje výrobní závod Bridgestone ve španělském městě Puente San Miguel. Pneumatiky jsou zpočátku k dispozici ve dvanácti odlišných rozměrech pro kola přední a zadní nápravy s průměrem ráfku od 24 do 42 palců. V průběhu roku 2019 doplní produktovou řadu další rozměry.


¹ Na základě testu a měření v kontrolovaných laboratorních podmínkách (test odolnosti vůči oděru podle normy DIN) (zrychlené testování životnosti), realizovaného výzkumným a vývojovým oddělením Bridgestone.
² Test realizovaný společností PCLT pro Bridgestone v říjnu 2018. Přední pneumatiky rozměru 600/70 R 30: Bridgestone VX-TRACTOR 158D a Michelin MACHXBIB 152D. Zadní pneumatiky rozměru 710/70 R 42: Bridgestone VX-TRACTOR 173D a Michelin MACHXBIB 173D.Kontakt pro média:

AC&C Public Relations s.r.o. – Zorka Mašková: Tel.: 220 515 314, e-mail: zorka.maskova@accpr.cz

Společnost Bridgestone v Evropě, na Středním východě a v Africe
Jsme zastoupením největší společnosti na světě pro výrobu pneumatik a gumárenských produktů v regionu EMEA. Již téměř 90 let poskytujeme jistotu, že se lidé i zboží dostanou na místo určení s nejvyšší mírou komfortu a bez zdržení. Dnes to platí v ještě větší míře než dříve, a proto nám zákazníci svěřují nejvýznamnější úkol: zajistit spojení vozidla s vozovkou. Jsme vynikající chemici, inženýři a datoví analytici a provozujeme jedny z nejvyspělejších výrobních závodů v Evropě, disponujeme nejlepšími technologiemi na světě a vynakládáme značné investice do výzkumu a vývoje. Nekompromisně se zaměřujeme na poskytování skutečných řešení skutečných problémů, jimž řidiči čelí na silnicích každý den. Umožňujeme jim spolehlivou a bezpečnou jízdu za všech podmínek.

 

Více informací o společnosti Bridgestone v regionu EMEA naleznete na webových stránkách www.bridgestone.eu a www.bridgestonenewsroom.eu.Sledujte nás na portálech FacebookInstagram,YouTubeTwitter a LinkedIn.

 

VX-TRACTOR