Bridgestone, největší společnost na světě pro výrobu pneumatik a gumárenských produktů, bude znovu vystavovatelem na mezinárodním veletrhu zemědělských a zahradnických strojů EIMA 2018, který se uskuteční ve dnech 7. až 11. listopadu v italské Bologni. EIMA je ideální příležitostí k prezentaci širokého sortimentu zemědělských pneumatik Bridgestone a Firestone. Na veletrhu bude mimo jiné odhalena nová pneumatika Bridgestone VX-TRACTOR.

Pneumatiky Bridgestone jsou od vstupu značky na trh prémiových zemědělských pneumatik v roce 2014 uznávány pro svou mimořádnou produktivitu, hospodárnost a minimalizaci zhutňování půdy. Zemědělské pneumatiky Bridgestone stanovují nová měřítka ve svém segmentu vynikající adhezí a trakcí, inovativní konstrukcí žeber, větší odolností vůči opotřebení a používáním trvale udržitelných rostlinných olejů v pryžových směsích místo ropy.

Ani nová pneumatika Bridgestone VX-TRACTOR – nejnovější přírůstek v produktové řadě Bridgestone a hlavní hvězda expozice značky – není v tomto ohledu výjimkou. „Produktová řada prémiových pneumatik Bridgestone VX-TRACTOR nabízí optimální výkony na polích i silnicích. Kombinuje vysokou nosnost s vynikající trakcí a odolností,“ říká Mark Sanders, vedoucí prodeje zemědělských pneumatik ve společnosti Bridgestone EMEA.

Pneumatiku VX-TRACTOR s vynikajícími provozními vlastnostmi vyvinulo evropské výzkumné a vývojové centrum Bridgestone v Římě a její výrobu zajišťuje výrobní závod Bridgestone ve Španělsku. Díky odolné kostře a dlouhým, vysokým žebrům kombinuje výjimečnou trakci s extrémně dlouhou životností. V různých rozměrech se prodává od října 2018.

VX-TRACTOR není jedinou pneumatikou, která bude vystavena v expozici společnosti Bridgestone. Kromě ní zde budou následující pneumatiky:

  • Bridgestone VT-TRACTOR: Tato pneumatika pomáhá zemědělcům zvyšovat produktivitu během sklizně a současně ochraňuje cennou půdu, která je zdrojem obživy pro zemědělce. Technologie VF minimalizuje zhutňování půdy, což zlepšuje růst plodin a umožňuje rychlejší pracovní činnosti, mimo jiné i díky schopnosti přepravovat těžší náklady. A to vše s nízkou spotřebou paliva pouhých 36 litrů na 50 hektarů.¹
  • Bridgestone VT-COMBINE: Pneumatiky VT-COMBINE zahrnují technologie IF CFO (Cyclic Field Operations) pro přední kola a VF CFO pro zadní kola, které zvyšují produktivitu při současné minimalizaci zhutňování půdy. Profil patky S-Line zaručuje odolnost za extrémních podmínek a vysokou nosnost.
Silné zastoupení v expozici společnosti Bridgestone bude mít také značka Firestone, která je na trhu zemědělských pneumatik již více než 100 let ztělesněním síly a spolehlivosti. Firestone poskytuje řešení, která zvyšují efektivitu a umožňují zemědělcům pracovat trvale udržitelnějším způsobem. Aktuální generace velmi kvalitních a spolehlivých zemědělských pneumatik Firestone uspokojí téměř jakékoli požadavky na evropském trhu traktorů. Vystaveny budou následující vlajkové lodě současné nabídky:
  • Firestone Maxi Traction 65: Maxi Traction 65 má delší životnost a poskytuje vrcholné výkony od začátku až do konce směny. ² V porovnání s předchozími modely pneumatik pro traktory disponuje dezénem, jehož žebra mají o 23 % větší objem pryžové směsi. Díky konstrukci žeber s dvojitým zakřivením, patentované značkou Firestone, nabízí Maxi Traction 65 spolehlivost s vynikající trakcí a stabilitou, a to dokonce i na svazích a mokrém povrchu.
  • Firestone Performer 95: Pneumatika Performer 95 pro postřikovače je charakterizována vynikající trakcí a hospodárností a efektivně snižuje provozní náklady. Minimální šířka dezénu přispívá k ochraně rostlin a jejich kořenů. Robustní kostra, vyztužená tuhým ocelovým pásem, nabízí ještě vyšší odolnost, a to dokonce i s těžkým nákladem a ve vysokých rychlostech. Pneumatika Performer 95 představuje vynikající způsob, jak zvýšit produktivitu.
Nezapomeňte navštívit expozici společnosti Bridgestone (hala 36 – stánek C9) s veškerými jejími novinkami!

¹ Na základě interních testů, realizovaných v březnu 2014 v německém Bernburgu, s rozměry IF 600/70 R 30 a IF 710/70 R 42 – nahuštěnými na tlak 1,2 a 1,0 baru – a VF 600/70 R 30 a VF 710/70 R 42 – nahuštěnými na tlak 1,0 a 0,8 baru – s využitím systému volumetrického měření spotřeby paliva.
² V porovnání s předchůdcem, u rozměru 650/65 R 38.

 

Kontakt pro média:
AC&C Public Relations s.r.o. – Zorka Mašková: Tel.: 220 515 314, e-mail: zorka.maskova@accpr.cz

Společnost Bridgestone v Evropě, na Středním východě a v Africe
Jsme zastoupením největší společnosti na světě pro výrobu pneumatik a gumárenských produktů v regionu EMEA. Již téměř 90 let poskytujeme jistotu, že se lidé i zboží dostanou na místo určení s nejvyšší mírou komfortu a bez zdržení. Dnes to platí v ještě větší míře než dříve, a proto nám zákazníci svěřují nejvýznamnější úkol: zajistit spojení vozidla s vozovkou. Jsme vynikající chemici, inženýři a datoví analytici a provozujeme jedny z nejvyspělejších výrobních závodů v Evropě, disponujeme nejlepšími technologiemi na světě a vynakládáme značné investice do výzkumu a vývoje. Nekompromisně se zaměřujeme na poskytování skutečných řešení skutečných problémů, jimž řidiči čelí na silnicích každý den. Umožňujeme jim spolehlivou a bezpečnou jízdu za všech podmínek.

 

Více informací o společnosti Bridgestone v regionu EMEA naleznete na webových stránkách www.bridgestone.eu a www.bridgestonenewsroom.eu.Sledujte nás na portálech FacebookInstagram,YouTubeTwitter a LinkedIn.