FAQs

General

 • Jsou pneumatiky Bridgestone a Firestone od jedné společnosti?

  Ano, jsou. Přestože jsou Bridgestone a Firestone různé značky, obě patří pod skupinu Bridgestone a obě jsou vyvíjený a vyráběny společností Bridgestone Europe.

 • Je nutné vyměnit všechny 4 pneumatiky, nebo stačí přezout pouze 2 (např. na zadní nápravu)?

  Abyste plně těžili z výhod VF technologie Bridgestone, tak doporučujeme použít pneumatiky Bridgestone VT-Tractor na obou nápravách. Přesto je možné použít tyto pneumatiky pouze na jedné nápravě a rozdíl ve výkonech by měl být přesto znatelný. V tomto případě však doporučujeme zkontrolovat obvod přední i zadní nápravy z důvodu souběhu pneumatik. Nedoporučujeme montáž pneumatik s technolgií VF s pneumatikami IF nebo běžnými pneumatikami na jedné nápravě.

 • Jak mohou pneumatiky Bridgestone VT-Tractor nést těžší náklad při stejném tlaku?

  Pneumatiky Bridgestone VT-Tractor používají úplně jinou technologii, než běžné zemědělské pneumatiky. Vysoce odolná kostra, bočnice s mimořádně nízkou vertikální tuhostí a nový design patky společně zajišťují, že Bridgestone VT-Tractor mohou proti běžným pneumatikám nést zátěž větší o 40 %. To znamená, že můžete efektivně převážně těžší náklad a pokrýt větší oblast, a to bez dodatečného dopadu na půdu. Díky tomu je zajištěna maximální efektivita, produktivita a ochrana vašich plodin a svrchní půdy.

 • Nemám traktor s vysokým výkonem. Má přesto použití pneumatik Bridgestone VT-Tractor smysl?

  Ano. Přestože procentuální rozdíl ve výkonnosti bude znatelnější u větších a výkonějších traktorů, neznamená to, že s menšími traktory nemůžete z použití pneumatik s technologií VF profitovat. Stále tak získáte znatelné zlepšení trakce, spotřeby a ochrany půdy. Kontaktujte svého prodejce pneumatik Bridgestone pro více informací.

 • Jak mám používat tabulku pro úpravu tlaků v závislosti na rychlosti?

  Nijak! Zemědělské pneumatiky Bridgestone jsou vybaveny nejnovější technologií VF na trhu. VF označuje podle Evropské organizace pro pneumatiky a ráfky (ETRTO) pneumatiky s velmi vysokou flexí, což umožňuje převážet stejný náklad při jakékoliv rychlosti (až do rychlosti 50 km/h). To znamená, že nemusíte měnit tlak v pneumatikách při přejezdu z pole na silnici, a to bez nutnosti snížení zátěže. To vede k výrazným časovým úsporám a k bezstarostné jízdě.

 • Jsou pneumatiky Bridgestone VT-Tractor těmi nejvíce šetrnými k zemědělské půdě?

  Ano, jsou. Interní i nezávislé testy prokazují, že VF technologie (velmi vysoká flexe) použitá u pneumatik Bridgestone VT-Tractor poskytuje mimořádnou trakci a výkony při mnohem nižším tlaku. To umožňuje rozložení váhy na mnohem větší polochu, což zvyšuje trakci při současném snížení kontaktního tlaku a menším utužování půdy. Což povede k citelnému zkrácení času sklizně!

 • Co značí nápis "NRO" na bočnici pneumatik?

  "NRO" značí pneumatiky umožňující použití volitelného úzkého ráfku. Tento nový standard je unikátním značením pneumatik Bridgestone VT-Tractor.
  Při vývoji VF technologie Bridgestone bylo u některých rozměrů dosaženo možnosti použití na užších ráfcích. Tato vlastnost vám tedy umožňuje těžit z výhod VF pneumatik bez nutnosti měnit ráfek, což vám zajišťuje větší flexibilitu a snižuje náklady. Více informací a dostupné rozměry včetně rozměrů ráfků lze najít v produktovém letáku.

 • Co značí "VT" v názvu pneumatiky?

  "VT-Tractor" je název pro vlajkovou loď pneumatik Bridgestone určených pro zemědělství. "V" znamená tvar dezénových bloků. "T" značí vysokou trakci a "Tractor" odkazuje na způsob užití. Další způsoby použití budou uvedeny v budoucnu, včetně např. VT-Combine.

 • Proč zvolit pneumatiky Bridgestone?

  Bridgestone vyvíjí prémiové pneumatiky pro zěmědělství, které kombinují mimořádné výkony a efektivitu s technologiemi, které chrání váš nejdražší majetek: vaši drahocenou půdu. Pneumatika Bridgestone VT-TRACTOR je určena k provozu s velmi nízkým tlakem, což zajišťuje vynikající trakci s minimálním utužováním půdy. To zvyšuje produktivitu, zkracuje pracovní časy, snižuje spotřebu paliva a zvyšuje výnosy. Jinými slovy pneumatiky Bridgestone představují investici, která se rychle zaplatí!

 • Ušetřím s pneumatikami Bridgestone VT-Tractor palivo?

  Ano. Nezávislé testy ukázaly, že s pneumatikami Bridgestone VT-Tractor lze díky vynikající trakci ušetřit v porovnání s jinými prémiovými pneumatikami až 36 litrů paliva za den, nebo přes 13000 Kč na 500 hektarů.

 • Ušetřím s pneumatikami Bridgestone VT-Tractor čas?

  Rozhodně ano. Nezávislé testy již prokázaly, že v porovnání s ostatními prémiovými pneumatikami na trhu obdělají Bridgestone VT-Tractor za jeden den plochu větší o 0,9 hektaru. Větší nosnost Bridgestone VT-Tractor také znamená, že můžete např. převážet větší postřikovací ramena nebo širší pluh, díky čemuž můžete jednou jízdou pokrýt větší plochu, což opět vede k úspoře času a nižší spotřebě paliva.

Kategorie