Tyre Talk

Pneumatiky bridgestone vybrány pro první suv značky maserati

Společnost Maserati vybrala pneumatiky Bridgestone pro nový model Levante, historicky první SUV této luxusní značky.

Maserati SUV

SUV s pohonem všech kol začalo vyjíždět z bran závodu Mirafiori nedaleko Turína v květnu 2016 na pneumatikách Bridgestone Dueler H/P Sport s rozměrem 255/60 R 18 108W.

Bridgestone vyvinul pneumatiku Dueler H/P Sport speciálně pro moderní vysokovýkonná SUV. Konstrukce dezénu vychází ze sportovní pneumatiky Potenza, aby mohl Bridgestone nabídnout řidičům vysokou úroveň citlivosti řízení, ovladatelnosti na mokru a jízdního komfortu, který očekávají od nejluxusnějších modelů SUV na světě. Pneumatika nese označení „MGT“, které dokládá její schválení značkou Maserati pro prvovýbavu vozidel s logem trojzubce.

Christophe de Valroger, viceprezident společnosti Bridgestone Europe, zodpovědný za prvovýbavu, k tomu říká: „Bridgestone je poctěn, že byl vybrán jako dodavatel pro elegantní nové SUV Maserati Levante. Pneumatika Dueler H/P Sport poskytuje nejvyšší úroveň zážitků z jízdy na silnici a jsme přesvědčeni o tom, že to řidiči maximálně ocení.“

Smlouva společnosti Bridgestone o dodávkách pneumatik pro model Levante navazuje na dlouhodobou spolupráci se značkou Maserati, kterou Bridgestone zahájil začátkem tohoto tisíciletí vývojem inovativní 18“ pneumatiky typu „run flat“ (RFT) pro Maserati Quattroporte V.


Kontakt pro média:

AC&C Public Relations s.r.o.
Zorka Mašková
Tel.: 220 515 314
E-mail: zorka.maskova@accpr.cz


Bridgestone Europe
Bridgestone Europe NV/SA s evropskou centrálou v belgickém Bruselu je klíčovou divizí Bridgestone Corporation, nejvě tší společnosti na světě v odvětví výroby pneumatik a gumárenských produktů na světě, se sídlem v Tokiu. V Evropě Bridgestone provozuje vývojové a výzkumné centrum, 8 továren a má zastoupení ve více než 30 zemích s celkem 12 500 zaměstnanci. Pneumatiky vyvíjené a vyráběné v Evropě jsou rovněž exportovány mimo evropské teritorium.

V České republice působí Bridgestone od roku 1994 a dodává sem kompletní řadu osobních, nákladních, motocyklových , zemědělských a stavebních pneumatik značek Bridgestone, Firestone, Dayton a First Stop. Sídlo společnosti je v P raze.

Více informací pro média na www.bridgestonenewsroom.eu.