Tyre Talk

Legenda žije dál – výjimečná práce pro výjimečný vůz

Bridgestone v září 2016 poprvé představil vzrušující projekt výroby nových pneumatik s nejmodernějšími technologiemi pro legendární Jaguar XJ220. Vývoje nové pneumatiky se již několik let dožadovali majitelé těchto klasických vozů.

Jaguar XJ220

  • Nové pneumatiky nebyly k dispozici po více než 10 let
  • Bridgestone spolupracoval na vývoji se společností Don Law XJ220
  • Nadšení řidiči se konečně mohou bez obav vrátit zpět na silnice

Bridgestone v září 2016 poprvé představil vzrušující projekt výroby nových pneumatik s nejmodernějšími technologiemi pro legendární Jaguar XJ220. Vývoje nové pneumatiky se již několik let dožadovali majitelé těchto klasických vozů.

O čtyři měsíce později, během nichž byly vyráběny, hodnoceny a ve stovkách kol na závodním okruhu testovány prototypy v 17 různých variantách, byla nyní konečná podoba pneumatiky schválena nejen inženýry společnosti Bridgestone, ale i Justinem Lawem – nikdo jiný neujel s vozem XJ220 více kilometrů než Justin. Díky jeho aktivní účasti na tomto projektu bylo možné zajistit, aby nová pneumatika poskytovala ještě lepší provozní vlastnosti a výkony než původní pneumatiky, jimiž byl vůz vybaven.

Justin k tomu řekl: „Je nezbytné znát nejen pneumatiky, ale také všechno o voze a o tom, jaké má mít jízdní vlastnosti. Jsem jedním z nemnoha lidí, kteří měli to štěstí a řídili tento vůz pravidelně během uplynulých 23 let. Celkem jsem s ním ujel více než 160 000 kilometrů.

„Ale nedejte jenom na má slova,“ pokračoval. „Se společností Bridgestone jsme dali opět dohromady inženýry a zkušební jezdce z doby před 25 lety, čímž jsme v podstatě zaručili dokonalý výsledek naší práce.

Avšak takto vzrušující projekt si nezaslouží, aby byl tajný,“ dodal Christophe De Valroger, viceprezident oddělení Consumer OE ve společnosti Bridgestone Europe. „Fanoušci automobilů na celém světě oceňují atraktivitu modelu Jaguar XJ220 a jeho historii. Z toho důvodu jsme se rozhodli vyprávět jeho příběh ve filmovém zpracování.

Znovu můžete prožít tento zážitek společně s Justinem, Donem a vývojovým týmem Bridgestone, Andy Wallacem, Johnem Nielsenem, Alastairem Macqueenem a Shinichim Watanabem, kteří měli k dispozici Donův originální vůz z předvýrobní série (podvozek č. 004).

Jaguar XJ220 je konečně „restartován“, legenda žije dál.

Získejte představu o tom, co bude následovat, zde: https://youtu.be/YqCvls0oXjY.


Kontakt pro média:

AC&C Public Relations s.r.o.
Zorka Mašková
Tel.: 220 515 314
e-mail:
zorka.maskova@accpr.cz


Bridgestone Europe NV/SA s evropskou centrálou v belgickém Bruselu je klíčovou divizí Bridgestone Corporation, největší společnosti na světě v odvětví výroby pneumatik a gumárenských produktů na světě, se sídlem v Tokiu. V Evropě Bridgestone provozuje vývojové a výzkumné centrum, 8 továren a má zastoupení ve více než 30 zemích s celkem 12 500 zaměstnanci. Pneumatiky vyvíjené a vyráběné v Evropě jsou rovněž exportovány mimo evropské teritorium.

V České republice působí Bridgestone od roku 1994 a dodává sem kompletní řadu osobních, nákladních, motocyklových, zemědělských a stavebních pneumatik značek Bridgestone, Firestone, Dayton a First Stop. Sídlo společnosti je v Praze. Více informací pro média na www.bridgestonenewsroom.eu.