Tyre Talk

Ferrari zvolil Bridgestone pro sportovní kabriolet Portofino

Bridgestone byl zvolen společností Ferrari jako dodavatel na přání nabízených pneumatik typu run-flat pro 2+2místný sportovní kabriolet Ferrari Portofino o výkonu 600 k. Pneumatiky Potenza S007 Run-Flat budou dodávány do výrobního závodu Ferrari v Maranellu v rozměrech 245/35 ZRF 20 (91Y) a 285/35 ZRF 20 (100Y) pro klienty, kteří požadují tuto výbavu.

 

Bridgestone byl zvolen společností Ferrari jako dodavatel na přání nabízených pneumatik typu run-flat pro 2+2místný sportovní kabriolet Ferrari Portofino o výkonu 600 k. Pneumatiky Potenza S007 Run-Flat budou dodávány do výrobního závodu Ferrari v Maranellu v rozměrech 245/35 ZRF 20 (91Y) a 285/35 ZRF 20 (100Y) pro klienty, kteří požadují tuto výbavu.

 

Bridgestone zkonstruoval ultravysokovýkonnou (UHP) pneumatiku Potenza S007 Run-Flat s využitím inovativních materiálů a technologií, aby její výkony, včetně schopnosti dosahovat vysokého příčného zrychlení v zatáčkách a odolnosti ve vysokých rychlostech, dokonale ladily se sportovními jízdními vlastnostmi modelu Portofino. Asymetrický dezén s extrémně tuhými bloky v široké vnější ramenní oblasti zvyšuje preciznost řízení, zrychluje reakce a optimalizuje adhezi na suchém povrchu. Široké drážky po celém obvodu pneumatiky pomáhají odvádět vodu, aby byla zachována maximální trakce na mokru. Technologie Bridgestone Run-Flat navíc poskytuje řidičům důležitý pocit jistoty, protože zachovává řiditelnost vozidla, včetně schopnosti bezpečně zastavit, i po ztrátě tlaku a umožňuje pokračovat v jízdě i s poškozenou pneumatikou, přičemž lze takto ujet až 80 km rychlostí až 80 km/h.

 

„Dokonalá kombinace sportovního charakteru a cestovního komfortu modelu Ferrari Portofino znamená pro výrobce pneumatik obrovskou výzvu. Bridgestone je velmi potěšen, že může pro tento výjimečný kabriolet dodávat novou generaci pneumatik run-flat, vyvinutou, testovanou a vyráběnou v Japonsku,“ říká Christophe De Valroger, viceprezident společnosti Bridgestone EMEA, zodpovědný za prvovýbavu.

 

Bridgestone vyvíjí pneumatiky pro Ferrari a dodává je pro prvovýbavu sériově vyráběných vozů z Maranella od roku 1990 (prvním modelem s pneumatikami Bridgestone bylo Ferrari 348). Pneumatiky Potenza S007 se již dodávají na přání pro osmiválcové sportovní vozy 488 GTB a Spider. Bridgestone dodával závodní pneumatiky Potenza F1 týmu Formule 1 Scuderia Ferrari v letech 1999 až 2010. Tým Scuderia Ferrari získal v tomto období osm titulů mistra světa ve Formuli 1 v hodnocení konstruktérů a sedm titulů mistra světa v hodnocení jezdců.

 

Kontakt pro média:

AC&C Public Relations s.r.o. – Zorka Mašková: Tel.: 220 515 314, e-mail: zorka.maskova@accpr.cz

 

Společnost Bridgestone v Evropě, na Středním východě a v Africe

Bridgestone Europe NV/SA se sídlem v Belgii je stoprocentní dceřinou firmou Bridgestone Corporation, největší společnosti na světě v odvětví výroby pneumatik a gumárenských produktů na světě, se sídlem v Tokiu. Bridgestone Europe má zastoupení ve více než 60 zemích v Evropě, na Středním východě a v Africe s celkem více než 18 200 zaměstnanci. V rámci svého regionu provozuje 12 závodů pro výrobu pneumatik a souvisejících produktů, významné vývojové a výzkumné centrum a zkušební polygon. Prémiové pneumatiky Bridgestone, vyráběné v Evropě, na Středním východě a v Africe, se prodávají na celém světě.

 

V České republice působí Bridgestone od roku 1994 a dodává sem kompletní řadu osobních, nákladních, motocyklových, zemědělských a stavebních pneumatik značek Bridgestone, Firestone, Dayton a First Stop. Sídlo společnosti je v Praze.

 

Více informací o společnosti Bridgestone v Evropě, na Středním východě a v Africe naleznete na webových stránkách www.bridgestone.eu, www.bridgestonenewsroom.eu nebo nás naleznete na portálech FacebookInstagram, YouTube, Twitter a LinkedIn.