Tyre Talk

Tým F.C.C. TSR Honda France, vítěz FIM EWC 2017-2018, preferuje pneumatiky Bridgestone

Motocykl týmu F.C.C. TSR Honda France se startovním číslem 5 získal na speciálních pneumatikách Bridgestone Racing Battlax titul mistra světa FIM EWC 2017-2018 (Endurance World Championship) ve vytrvalostních motocyklových závodech. Bridgestone je mimořádně hrdý, že mohl jako partner a exkluzivní dodavatel týmu přispět k tomuto neuvěřitelnému úspěchu.

Mistrovství světa ve vytrvalostních závodech motocyklů FIM EWC zahrnuje pět závodů. Motocykl týmu F.C.C. TSR Honda France se startovním číslem 5 obsadil 6. místo ve 24h závodě Bol d’Or, 1. místo ve 24 h Le Mans, 3. místo v 8 h Slovakia Ring, 1. místo v 8 h Oschersleben a 5. místo v 8 h Suzuka.

„Jménem všech zaměstnanců společnosti Bridgestone bych rád poblahopřál celému týmu F.C.C. TSR Honda France k vynikajícím výkonům po celou sezonu,“ říká Nico Thuy, vedoucí oddělení motocyklových pneumatik ve společnosti Bridgestone EMEA. „Je pro nás nesmírným potěšením, že jsme mohli sledovat tak neuvěřitelně skvělé výkony týmu, který závodí na pneumatikách Bridgestone, i jeho celkové vítězství v jednom z nejnáročnějších mistrovství ve světě motocyklů.“

Bridgestone tires take the podium with the F.C.C. TSR Honda France

Bridgestone na stupních vítězů v závodě 8 h Suzuka
Pneumatiky Bridgestone se prosadily také v závodě 8 h Suzuka. Motocykl týmu Yamaha Factory Racing Team se startovním číslem 21 zvítězil v závodě 8 h Suzuka počtvrté v řadě po neuvěřitelných soubojích s motocykly týmů Kawasaki Team Green (startovní číslo 11) a Red Bull Honda with Japan Post (startovní číslo 33). Všechny tři týmy použily závodní pneumatiky Bridgestone Racing Battlax. Motocykl na pneumatikách Bridgestone projel cílem tohoto prestižního závodu na prvním místě již počtrnácté v řadě.

Motocykl týmu F.C.C. TSR Honda France se startovním číslem 5 potvrdil i v posledním závodě, že si celkové vítězství v mistrovství světa ve vytrvalostních závodech EWC zaslouží. V osmihodinovém závodě na okruhu Suzuka dokončil 196 kol, a obsadil tak 5. místo. Jeho nejrychlejší čas na kolo byl 2:09,611 min.

Velmi velký potenciál v trénincích ukázal i další tým EWC, trvale podporovaný značkou Bridgestone. Motocykl týmu YART Yamaha se startovním číslem 7 se v tréninku probojoval mezi deset nejrychlejších týmů. Tým však musel ze závodu 5 hodin před koncem odstoupit.

Mercury Racing s motocyklem se startovním číslem 121, podporovaný značkou Bridgestone od závodu 24 h Le Mans, obsadil v celkovém pořadí 5. místo a 14. místo v posledním náročném závodě. Zároveň byl nejlepším soukromým týmem v mistrovství světa ve vytrvalostních motocyklových závodech EWC.

Tým F.C.C. TSR Honda France, vítěz FIM EWC 2017-2018, preferuje pneumatiky Bridgestone

„Zjistili jsme, že z 64 týmů na startu v Suzuce vsadilo 31 týmů na pneumatiky Bridgestone,“ říká Nico Thuy. „To je neuvěřitelný projev důvěry tak krátce po našem návratu do vytrvalostních závodů. Zároveň vítězové všech závodů EWC v roce 2018 dosáhli svého úspěchu na pneumatikách Bridgestone.“

Bridgestone bude mít brzy příležitost rozšířit svou sbírku úspěchů. V září bude závodem Bol d’Or zahájena sezona Mistrovství světa ve vytrvalostních závodech motocyklů FIM EWC 2018-2019.

Kontakt pro média:
AC&C Public Relations s.r.o. – Zorka Mašková
Tel.: 220 515 314
E-mail: zorka.maskova@accpr.cz

Společnost Bridgestone v Evropě, na Středním východě a v Africe
Jsme zastoupením největší společnosti na světě pro výrobu pneumatik a gumárenských produktů v regionu EMEA. Již téměř 90 let poskytujeme jistotu, že se lidé i zboží dostanou na místo určení s nejvyšší mírou komfortu a bez zdržení. Dnes to platí v ještě větší míře než dříve, a proto nám zákazníci svěřují nejvýznamnější úkol: zajistit spojení vozidla s vozovkou. Jsme vynikající chemici, inženýři a datoví analytici a provozujeme jedny z nejvyspělejších výrobních závodů v Evropě, disponujeme nejlepšími technologiemi na světě a vynakládáme značné investice do výzkumu a vývoje. Nekompromisně se zaměřujeme na poskytování skutečných řešení skutečných problémů, jimž řidiči čelí na silnicích každý den. Umožňujeme jim spolehlivou a bezpečnou jízdu za všech podmínek.

Více informací o společnosti Bridgestone v regionu EMEA naleznete na webových stránkách www.bridgestone.eu a www.bridgestonenewsroom.eu. Sledujte nás na portálech Facebook, Instagram, YouTubeTwitter a LinkedIn.