Tyre Talk

Bridgestone Turanza T005 je ideální volbou pro nové Audi A7

Značka Audi vybrala prémiovou cestovní pneumatiku Turanza T005 pro prvovýbavu svého nového modelu Audi A7 Sportback. Pneumatika s označením AO (Audi Original) kombinuje směs s vysokým obsahem siliky, která zahrnuje polymer NanoPro-TechTM společnosti Bridgestone, se speciální konstrukcí běhounu, jež zaručuje vynikající adhezi na mokru, velmi dlouhou životnost a nízkou spotřebu paliva.

Bridgestone Turanza T005 je ideální volbou pro nové Audi A7

Řidiči nového čtyřdveřového kupé Audi A7 Sportback budou mít na výběr kompletní sortiment rozměrů pneumatik Turanza T005 pro kola s průměrem ráfku 17“ až 21“. Novému stylu a dynamickým liniím automobilu kategorie „gran turismo“ odpovídají díky pneumatikám Bridgestone sportovní jízdní vlastnosti, díky nimž má řidič svůj vůz zcela pod kontrolou. Pneumatiky umožňují vynikající reakce na řízení a poskytují výjimečnou adhezi ve všech podmínkách.

Bridgestone kromě toho použil pro 19“ až 21“ pneumatiky Turanza technologii B-SilentTM, která minimalizuje přenos hluku do interiéru na všech druzích povrchu a výrazně zvyšuje komfort cestujících. Do vnitřní stěny pneumatiky je integrován prvek z polyuretanové pěny s otevřenou strukturou buněk. Tato technologie přímo minimalizuje rezonance, vytvářené vibracemi vzduchu uvnitř pneumatiky. To přispívá k výraznému snížení hlučnosti v interiéru vozidla v porovnání s konvenčními pneumatikami, aniž by došlo ke kompromisům provozních vlastností pneumatiky v oblastech jízdních výkonů a dynamiky.

Christophe de Valroger, viceprezident společnosti Bridgestone EMEA, odpovědný za prvovýbavu, k této spolupráci poznamenal: „Bridgestone s pneumatikou Turanza T005 znovu názorně ukazuje svůj inovativní přístup k technologiím pneumatik a bezpečnosti silničního provozu. Turanza T005 umožňuje řidičům pokračovat v jízdě s maximální ovladatelností bez ohledu na provozní podmínky. Jako spolehlivý partner značky Audi jsme mimořádně hrdí, že si pro nové A7 vybrala pneumatiku Turanza T005.“

Bridgestone Turanza T005 je ideální volbou pro nové Audi A7 

Bridgestone, největší společnost na světě pro výrobu pneumatik a gumárenských produktů1, je významným partnerem výrobce vozidel Audi. V uplynulém roce dodal Bridgestone pneumatiky pro 300 000 vozidel Audi 11 modelů včetně A3, A8, Q2 a Q7. Specifické označení AO na pneumatikách zaručuje dokonalý soulad s novým vozidlem a dokládá, že tyto pneumatiky byly společně vyvinuty a testovány inženýry Bridgestone a Audi.

1 Na základě prodeje pneumatik v roce 2016. Zdroj: Tire Business 2017 – globální pořadí výrobců pneumatik.

 

Kontakt pro média:

AC&C Public Relations s.r.o.
Zorka Mašková
Tel.: 220 515 314
E-mail: zorka.maskova@accpr.cz

Bridgestone Europe
Bridgestone Europe NV/SA s evropskou centrálou v belgickém Bruselu je klíčovou divizí Bridgestone Corporation, největší společnosti na světě v odvětví výroby pneumatik a gumárenských produktů na světě, se sídlem v Tokiu. V Evropě Bridgestone provozuje vývojové a výzkumné centrum, 8 továren a má zastoupení ve více než 30 zemích s celkem 12 500 zaměstnanci. Pneumatiky vyvíjené a vyráběné v Evropě jsou rovněž exportovány mimo evropské teritorium. 

V České republice působí Bridgestone od roku 1994 a dodává sem kompletní řadu osobních, nákladních, motocyklových, zemědělských a stavebních pneumatik značek Bridgestone, Firestone, Dayton a First Stop. Sídlo společnosti je v Praze.

Více informací pro média na www.bridgestonenewsroom.eu