Tyre Talk

Nová pneumatika Bridgestone Duravis R002 sníží vozovým parkům náklady mimořádně dlouhou životností

  • Univerzální pneumatika Duravis R002 je koncipována pro všechny druhy silničních užitkových vozidel
  • V porovnání s předchůdci jsou náklady na kilometr o 15 % nižší (průměr pro vodicí a záběrové pneumatiky i pneumatiky pro návěsy a přívěsy)1
  • Životnost pneumatiky Duravis R002 byla prodloužena až o 45 % v porovnání s předchůdci1 a jako vodicí pneumatika nabízí adhezi na mokru s hodnocením A, nejlepším ve své třídě2

Bridgestone, největší světový výrobce pneumatik a gumárenských produktů, uvede na trh nové, mimořádně odolné pneumatiky Duravis R002 pro užitková vozidla. Pneumatika Duravis R002 umožní vozovým parkům optimalizovat provozní náklady výrazným snížením nákladů na kilometr díky výjimečně dlouhé životnosti a nízkému valivému odporu, který přispívá k nižší spotřebě paliva. Mezi její přednosti patří také výjimečná adheze na mokru. Nové pneumatiky pro segment univerzálních vozidel jsou k dispozici pro všechny vozové parky, které provozují silniční vozidla.

Snižování nákladů na kilometr

S neustále rostoucími požadavky na dopravce se majitelé a manažeři vozových parků musejí ještě více než dosud zaměřovat na maximalizaci produktivity a minimalizaci provozních nákladů. Nejnovější generace pneumatik Duravis, vyvinutá a testovaná v rozmanitých provozních podmínkách v partnerství se 17 vozovými parky ve 13 zemích, výše uvedené požadavky dokonale splňuje, a má tak všechny předpoklady k tomu, aby co nejlépe sloužila fleetovým zákazníkům.

Duravis R002 nabízí až o 45 % delší životnost než předchůdci1 a náklady na kilometr snižuje oproti předchůdcům o 15 % (průměr pro vodicí a záběrové pneumatiky i pneumatiky pro návěsy a přívěsy).1 Nová pneumatika Duravis snižuje nejen náklady, ale také emise CO2 díky optimalizované hospodárnosti s hodnocením valivého odporu B-C-B (vodicí a záběrové pneumatiky, pneumatiky pro návěsy a přívěsy) na informačním štítku EU.3

Univerzální pneumatiky Duravis R002 jsou určeny pro všechny druhy silničních užitkových vozidel, používaných k nejrůznějším účelům od dálničního provozu až po regionální silnice. Pneumatika Duravis R002 se vyznačuje vynikající úrovní provozních vlastností ve všech povětrnostních podmínkách od jara až do zimy, což potvrzuje adheze na mokru s nejlepším hodnocením A ve třídě (vodicí pneumatiky)2 a označení 3PSFM (symbol horského štítu a sněhové vločky) a M+S (vodicí a záběrové pneumatiky i pneumatiky pro návěsy a přívěsy), dokládající způsobilost k zimnímu provozu.

Steven De Bock, ředitel divize Sales & Operations Commercial Products společnosti Bridgestone EMEA, k tomu řekl: „Vozové parky čelí historicky největším výzvám a Bridgestone vynakládá maximální úsilí, aby svým zákazníkům pomáhal tyto překážky překonávat. Vozové parky se snaží předcházet dodatečným nákladům a velkou roli v tom hraje opotřebení pneumatik. Naše nová pneumatika Duravis R002 jim pomůže snížit provozní náklady díky výjimečným provozním vlastnostem a mimořádně dlouhé životnosti.“

Pneumatika pro budoucnost logistiky

Stejně jako všechny nové pneumatiky Bridgestone pro nákladní vozidla a autobusy budou i pneumatiky Duravis R002 dodávány se systémem elektronického značení RFID (Radio-Frequency IDentification). RFID usnadňuje fleetovým zákazníkům sledování stavu koster pneumatik, což je důležitý předpoklad pro důslednou optimalizaci celkových nákladů na pneumatiky. Pneumatiky Duravis R002 se systémem RFID jsou ve všech ohledech kompatibilní s nabídkou služeb Total Tyre Care, které umožňují individualizovanou správu a údržbu pneumatik se značnými přínosy pro provozovatele vozových parků.

Od září 2019 budou k dispozici čtyři nejžádanější rozměry pneumatiky Duravis R002. V roce 2020 bude na trh uvedeno dalších šest rozměrů. Nová pneumatika Duravis R002 nahradí všechny současné produkty pro univerzální užitková vozidla, čímž dojde ke zjednodušení nabídky značky Bridgestone v tomto segmentu trhu.

Nové pneumatiky, vyvinuté a vyráběné v Evropě, profitují z inovativního konceptu dezénu i směsi a zdokonaleného výrobního procesu. Pneumatiky Duravis R002 budou po důkladném procesu homologace dodávány pro prvovýbavu užitkových vozidel předních výrobců, jako je MAN, Scania, Daimler, Volvo, Renault nebo IVECO.


1 Na základě výsledků aktuálních interních testů opotřebení v porovnání s předchůdci R-Steer001, R-Drive001 a R168. Rozměry 315/80 R 22,5 (vodicí a záběrové) a 385/65 R 22,5 (přívěsy a návěsy).
2 Rozměr: 315/80 R 22,5
3 nformační štítek EU pro rozměry 315/80 R 22,5 (vodicí a záběrové) a 385/65 R 22,5 (přívěsy a návěsy).Kontakt pro média:
AC&C Public Relations s.r.o.
Zorka Mašková
Tel.: 220 515 314
E-mail: zorka.maskova@accpr.cz


Společnost Bridgestone v Evropě, na Středním východě a v Africe Jsme zastoupením největší společnosti na světě pro výrobu pneumatik a gumárenských produktů v regionu EMEA. Již téměř 90 let poskytujeme jistotu, že se lidé i zboží dostanou na místo určení s nejvyšší mírou komfortu a bez zdržení. Dnes to platí v ještě větší míře než dříve, a proto nám zákazníci svěřují nejvýznamnější úkol: zajistit spojení vozidla s vozovkou. Jsme vynikající chemici, inženýři a datoví analytici a provozujeme jedny z nejvyspělejších výrobních závodů v Evropě, disponujeme nejlepšími technologiemi na světě a vynakládáme značné investice do výzkumu a vývoje. Nekompromisně se zaměřujeme na poskytování skutečných řešení skutečných problémů, jimž řidiči čelí na silnicích každý den. Umožňujeme jim spolehlivou a bezpečnou jízdu za všech podmínek.

Působíme v 38 zemích EMEA a zaměstnáváme více než 18 300 pracovníků. V tomto regionu máme 15 závodů na výrobu pneumatik, významné výzkumné a vývojové centrum a zkušební polygon. Jsme hrdí, že vydáváme nejvíce prostředků na výzkum a vývoj v našem odvětví. Jen v roce 2018 jsme do této oblasti investovali 800 milionů eur.

Více informací o společnosti Bridgestone v regionu EMEA naleznete na webových stránkách www.bridgestone.eu a www.bridgestonenewsroom.eu. Sledujte nás na portálech Facebook, Instagram, YouTube, Twitter a LinkedIn.