Tyre Talk

Bridgestone na Ženevském autosalonu 2018

Bridgestone, největší společnost na světě pro výrobu pneumatik a gumárenských produktů, se zúčastní 88. mezinárodního autosalonu v Ženevě ve Švýcarsku, jehož brány budou otevřeny od 8. do 18. března 2018. Návštěvníci naleznou v pozoruhodné expozici společnosti Bridgestone inovativní řešení pro mobilitu, včetně nejnovějších produktů pro osobní vozy.

Expozice značek Bridgestone a Firestone: Hala 6 - stánek 6253


Nová prémiová cestovní pneumatika Bridgestone Turanza T005
Bridgestone s hrdostí představí svou nejnovější prémiovou cestovní letní pneumatiku Turanza T005, která je již k dispozici na evropském trhu. Bridgestone vyvinul pneumatiku Turanza T005 v Evropě, kde ji také vyrábí. Bridgestone Turanza T005 poskytuje vynikající provozní vlastnosti na mokru a hospodárnost v kombinaci s dlouhou životností. Řidiči se tak mohou spolehnout na maximální kontrolu nad vozem v náročných každodenních situacích, zejména v deštivém počasí.
 
Pneumatika Turanza T005 byla vyvinuta pro spotřebitele v úzké spolupráci s nimi. Bridgestone během vývoje uskutečnil rozhovory s tisíci zákazníků z celé Evropy, aby zjistil jejich požadavky na cestovní pneumatiku i výzvy, jimž čelí v každodenním provozu. Bridgestone na základě analýzy a pochopení potřeb a očekávání zákazníků úspěšně vyvinul pneumatiku, která poskytuje řidičům maximální kontrolu nad vozem, a to především na mokru.

Solární automobil s pneumatikami Bridgestone Ecopia vybavenými technologií ologic
Návštěvníky expozice Bridgestone bezpochyby zaujme také inovativní solární automobil „thyssenkrupp blue.cruiser“, vyrobený studenty univerzity aplikovaných věd v Bochumi (Německo), který se umístil na druhém místě ve třídě Cruiser v soutěži Bridgestone World Solar Challenge 2017, která se uskutečnila loni v říjnu.

Solární automobil je vybaven pneumatikami Ecopia s revoluční technologií ologic společnosti Bridgestone, která poskytuje výjimečnou hospodárnost bez kompromisů v oblastech přilnavosti a bezpečnosti. Větší průměr pneumatiky snižuje valivý odpor, zatímco užší běhoun minimalizuje aerodynamický odpor vzduchu. Výsledkem je nižší spotřeba paliva a související emise CO2.

V soutěži World Solar Challenge závodí týmy na trase dlouhé 3000 km napříč Austrálií ve vozidlech vlastní výroby, poháněných výhradně sluneční energií. Bridgestone v roce 2017 poskytoval technické poradenství a pneumatiky Ecopia 4 týmům z Evropy a dalším 17 týmům z celého světa.

Pneumatiky Air Free Concept pro jízdní kola
Žádný návštěvník by si v expozici neměl nechat ujít nejnovější verzi bezvzduchové pneumatiky „Air Free Concept“ (AFC) pro jízdní kola. Tato revoluční bezvzduchová pneumatika kombinuje nosné paprsky z termoplastu s pryžovým běhounem. Uživatel nemusí udržovat tlak v pneumatice a zároveň se nemusí obávat rizika poškození pneumatiky a následné ztráty tlaku. Bezvzduchová pneumatika je kompletně recyklovatelná, čímž přispívá k trvale udržitelnějšímu využívání surovin.

Prémiové pneumatiky Bridgestone
Vystaveny budou rovněž vrcholné produkty z řady prémiových pneumatik Bridgestone:

  • DriveGuard nabízí řidičům bezpečnost a komfort rozšířené mobility i po ztrátě tlaku v pneumatice. Díky zachování bezpečné ovladatelnosti lze rychlostí až 80 km/h překonat vzdálenost až 80 km2. Touto revoluční pneumatikou může být vybaven téměř jakýkoli osobní automobil se systémem TPMS.
  • Dueler A/T 001 je odolná celoroční pneumatika pro vozy s pohonem všech kol. Její konstrukce maximalizuje trakci mimo zpevněné cesty při zachování bezpečné ovladatelnosti a kontroly nad vozem při provozu na silnici.
  • Potenza S007 poskytuje řidičům prémiových vysokovýkonných sportovních vozů nejvyšší adhezi a nejpohotovější reakce na řízení, se zárukou maximální stability a ovladatelnosti dokonce i při rychlostech nad 300 km/h.
  • Blizzak LM001 EVO používá nejnovější technologie Bridgestone pro zimní pneumatiky, které zaručují vynikající ovladatelnost ve všech zimních podmínkách.
  • Ecopia EP500 s technologií ologic, dodávaná pro prvovýbavu modelu BMW i3, poskytuje vynikající hospodárnost bez kompromisů v oblastech adheze a bezpečnosti. Větší průměr pneumatiky snižuje valivý odpor, zatímco užší běhoun minimalizuje aerodynamický odpor vzduchu. Výsledkem je nižší spotřeba paliva a související emise CO2.

V expozici značky Bridgestone bude vystaveno rovněž zcela nové hybridní luxusní kupé Lexus LC500h, vybavené 20“ pneumatikami Turanza T005 s technologií RFT (Run-Flat Technology), která zpřístupňuje nové dimenze bezpečnosti a komfortu.

Mimořádně konkurenceschopná produktová řada Firestone
Firestone představil během necelých čtyř let šest mimořádně konkurenceschopných nových pneumatik. Díky nepřetržitým investicím navazuje Firestone na svou bohatou historii kompletní produktovou řadou moderních a spolehlivých pneumatik, nabízejících vynikající provozní vlastnosti se skvělým poměrem cena/výkon. Produktová řada je určena pro všechny druhy osobních vozů a uspokojí evropské řidiče nejrůznějšího zaměření. 

V Ženevě budou vystaveny následující tři vrcholné produkty:

  • Roadhawk nabízí nejlepší adhezi na mokru ve své třídě, nejvyšší hodnocení „A“ na štítku EU a poskytuje vynikající provozní vlastnosti po celou dobu své dlouhé životnosti3. Navíc dosahuje nejlepších brzdných výkonů na suchu ve své třídě4.
  • Multiseason zaručuje vynikající provozní vlastnosti po celý rok a ve všech podmínkách, takže počasí řidiče nikdy nepřekvapí! Tato pneumatika poskytuje komfort a úsporu nákladů pramenící z používání jedné sady pneumatik po celý rok. 
  • Winterhawk přesvědčí řidiče svými vyváženými vlastnostmi, pohotovými reakcemi a předvídatelnou ovladatelností na silnicích v zimním období.

Návštěvníci expozice značky Firestone budou mít rovněž příležitost seznámit se s programem Firestone Live. Firestone se znovu vydává na cestu po několika oblíbených evropských festivalech, na nichž se setkávají fanoušci hudby a umělci. Firestone podporuje mladé talentované umělce celoročními místními iniciativami, včetně řady talentových soutěží.

Nikdo by neměl odejít z expozice, aniž by zkusil své štěstí v populární hře „roztoč pneumatiku“ s atraktivními cenami pro vítěze od značky Firestone!

Navštivte týmy značek Bridgestone a Firestone v jejich expozicích na Mezinárodním autosalonu v Ženevě 2018!

 

1Na základě prodeje pneumatik v roce 2016. Zdroj: Tire Business 2017 – globální pořadí výrobců pneumatik.

2 Ujetá vzdálenost po ztrátě tlaku se může lišit v závislosti na zatížení vozidla, venkovní teplotě a okamžiku, kdy došlo k upozornění systémem TPMS.

3 Překonává hlavní konkurenty v testech aquaplaningu v přímém směru i při průjezdu zatáčkou. Test uskutečnila organizace TÜV SÜD z pověření společnosti Bridgestone v období od července do září 2016 s pneumatikami Firestone Roadhawk, UniRoyal Rainsport 3, Kleber Dynaxer HP3, Fulda EcoControl HP, Nexen NBlue HD+. Pneumatiky byly pořízeny organizací TÜV SÜD na evropském trhu. Testy probíhaly na flotile vozů VW Golf 7, s nimiž bylo ujeto 20 000 km. Zpráva č. 713086643-BM. 

4 Brzdné dráhy jsou až o tři metry kratší než u konkurenčních pneumatik. V porovnání s pneumatikami UniRoyal Rainsport 3, Kleber Dynaxer HP3, Fulda EcoControl HP, Nexen NBlue HD+. Test uskutečnila organizace TÜV SÜD z pověření společnosti Bridgestone v období od července do září 2016 na polygonu ATP Papenburg s pneumatikami rozměru 205/55 R16 91V. Pneumatiky byly pořízeny organizací TÜV SÜD na evropském trhu. Testovací vůz: VW Golf 7. Zpráva č. 713086643.
  

Kontakt pro média:

AC&C Public Relations s.r.o.
Zorka Mašková
Tel.: 220 515 314
E-mail: zorka.maskova@accpr.cz

Bridgestone Europe
Bridgestone Europe NV/SA s evropskou centrálou v belgickém Bruselu je klíčovou divizí Bridgestone Corporation, největší společnosti na světě v odvětví výroby pneumatik a gumárenských produktů na světě, se sídlem v Tokiu. V Evropě Bridgestone provozuje vývojové a výzkumné centrum, 8 továren a má zastoupení ve více než 30 zemích s celkem 12 500 zaměstnanci. Pneumatiky vyvíjené a vyráběné v Evropě jsou rovněž exportovány mimo evropské teritorium. 

V České republice působí Bridgestone od roku 1994 a dodává sem kompletní řadu osobních, nákladních, motocyklových, zemědělských a stavebních pneumatik značek Bridgestone, Firestone, Dayton a First Stop. Sídlo společnosti je v Praze.

Více informací pro média na www.bridgestonenewsroom.eu