Tyre Talk

Bridgestone je globálním dodavatelem pneumatik pro luxusního SUV

Dvě produktové řady prémiových pneumatik Bridgestone byly vybrány pro prvovýbavu BMW X3

Bridgestone je globálním dodavatelem pneumatik pro luxusního SUV

Bridgestone vyrábí pneumatiky dvou produktových řad Bridgestone pro prvovýbavu zcela nové, třetí generace modelu BMW X3. Bridgestone dodává v rámci pokračující dlouhodobé spolupráce se společností BMW pneumatiky Alenza 001 a Blizzak v 11 různých rozměrech.

 

„Konstrukce pneumatiky i její správné použití jsou zásadními faktory pro maximální využívání potenciálu provozních vlastností vozidla,“ řekla Shannon Quinnová, prezidentka divize Tyre Operations společnosti Bridgestone Americas, zodpovědná za prodej pneumatik spotřebitelům v USA a Kanadě. „Bridgestone udržuje se společností BMW dlouhodobé vztahy a naši inženýři s ní úzce spolupracovali při vývoji inovativních technologií pro sportovně orientované pneumatiky, určené exkluzivně pro BMW X3.“

 

Letní pneumatika Bridgestone Alenza 001 je určena pro BMW X3 s 18“, 19“, 20“ a 21“ koly. Specifické verze modelu X3 budou vybaveny pneumatikami Alenza 001 s technologií run-flat. Pneumatiky Bridgestone Alenza 001 mají speciální konstrukci, která zaručuje precizní ovladatelnost v kombinaci s komfortní jízdou na dálnici na mokrém i suchém povrchu.

 

Prémiovými pneumatikami Bridgestone Blizzak LM-001 jsou vybavovány vozy BMW X3, prodávané na evropských trzích, na nichž platí povinnost používat zimní pneumatiky ve stanoveném období. Pneumatika Blizzak LM-001 s vynikající trakcí a mimořádnými provozními vlastnostmi na sněhu a rozbředlém sněhu je k dispozici v konvenční verzi nebo s technologií run-flat. Pneumatiky Blizzak LM-001 budou nabízeny majitelům vozů BMW X3, žijícím v oblastech, jejichž nižší teploty a sezónní provozní podmínky vyžadují pneumatiku, poskytující řidičům svými výkony jistotu v zimním provozu, také jako náhradní pneumatiky, schválené společností BMW.

 

 

Kontakt pro média:

 

AC&C Public Relations s.r.o. – Zorka Mašková: Tel.: 220 515 314, e-mail: zorka.maskova@accpr.cz

 

Společnost Bridgestone v Evropě, na Středním východě a v Africe

Bridgestone Europe NV/SA se sídlem v Belgii je stoprocentní dceřinou firmou Bridgestone Corporation, největší společnosti na světě v odvětví výroby pneumatik a gumárenských produktů na světě, se sídlem v Tokiu. Bridgestone Europe má zastoupení ve více než 60 zemích v Evropě, na Středním východě a v Africe s celkem více než 18 200 zaměstnanci. V rámci svého regionu provozuje 12 závodů pro výrobu pneumatik a souvisejících produktů, významné vývojové a výzkumné centrum a zkušební polygon. Prémiové pneumatiky Bridgestone, vyráběné v Evropě, na Středním východě a v Africe, se prodávají na celém světě.

 

V České republice působí Bridgestone od roku 1994 a dodává sem kompletní řadu osobních, nákladních, motocyklových, zemědělských a stavebních pneumatik značek Bridgestone, Firestone, Dayton a First Stop. Sídlo společnosti je v Praze.

 

Více informací o společnosti Bridgestone v Evropě, na Středním východě a v Africe naleznete na webových stránkách www.bridgestone.eu, www.bridgestonenewsroom.eu nebo nás naleznete na portálech Facebook, Instagram, YouTube, Twitter a LinkedIn.