Tyre Talk

Bridgestone a Saroléa na cestě k trvale udržitelné mobilitě

Elektricky poháněný motocykl Saroléa SP7 v barvách značky Bridgestone, vybavený standardními pneumatikami Bridgestone Battlax Hypersport S21, byl vystaven na výstavě Intermot jako symbol usilování společnosti Bridgestone o trvale udržitelnou mobilitu.

Bridgestone, největší společnost na světě pro výrobu pneumatik a gumárenských produktů, navázal technické partnerství se společností Saroléa v roce 2014. Bridgestone poskytuje výrobci motocyklů Saroléa technickou podporu a odborné znalosti v oblasti pneumatik pro jízdu na závodním okruhu i silnici. Saroléa se od roku 2014 účastní mimo jiné závodů Isle of Man TT Zero.

Partnerství vychází ze snahy společnosti Bridgestone o vybudování budoucnosti s trvale udržitelnou mobilitou. Tyto aktivity se opírají o dlouhodobou ekologickou vizi společnosti, která se zaměřuje na ochranu životního prostředí a přírodních zdrojů, jakož i na snižování emisí CO2.

Jake Rønsholt, generální ředitel obchodní jednotky Consumer Business Unit ve společnosti Bridgestone Europe, k tomu říká: „Toto partnerství poskytuje společnosti Bridgestone jedinečnou příležitost k propojení našich zkušeností z MotoGPTM s naší vizí trvale udržitelné mobility. Superbike Saroléa je průkopníkem budoucnosti, která bude patřit elektricky poháněným motocyklům na závodních okruzích i mimo ně.“

Ze závodního okruhu na silnici

Motocykl SP7 je testován na evropském zkušebním polygonu společnosti Bridgestone v Itálii. Nejmodernější zkušební areál je ideálním místem pro testování motocyklu SP7 při jízdě rychlostí až 320 km/h.

Nedávno byla verze motocyklu Saroléa SP7 s nulovými emisemi homologována k provozu na veřejných komunikacích. Belgická společnost nyní plánuje výrobu limitovaných sérií elektricky poháněných motocyklů pro silniční provoz, čímž učiní velký krok směrem k éře trvale udržitelné jízdy na motocyklech s elektrickým pohonem.Kontakt pro média:

AC&C Public Relations s.r.o.
Zorka Mašková
Tel.: 220 515 314
e-mail: zorka.maskova@accpr.cz


Bridgestone Europe NV/SA s evropskou centrálou v belgickém Bruselu je klíčovou divizí Bridgestone Corporation, největší společnosti na světě v odvětví výroby pneumatik a gumárenských produktů na světě, se sídlem v Tokiu. V Evropě Bridgestone provozuje vývojové a výzkumné centrum, 8 továren a má zastoupení ve více než 30 zemích s celkem 12 500 zaměstnanci. Pneumatiky vyvíjené a vyráběné v Evropě jsou rovněž exportovány mimo evropské teritorium.

V České republice působí Bridgestone od roku 1994 a dodává sem kompletní řadu osobních, nákladních, motocyklových, zemědělských a stavebních pneumatik značek Bridgestone, Firestone, Dayton a First Stop. Sídlo společnosti je v Praze.

Více informací pro média na www.bridgestonenewsroom.eu