• Pneumatika s dlouhou životností má vylepšenou ochranu bočnic a snižuje celkové náklady na vozový park minimalizací prostojů a vynikající odolností vůči opotřebení

Bridgestone, největší výrobce pneumatik a gumárenských produktů na světě, dnes představil svou historicky první celoroční pneumatiku pro segment lehkých užitkových vozidel: DURAVIS All Season. Robustní a odolná konstrukce zaručuje dlouhou životnost. Nová pneumatika se vyznačuje také mimořádnou odolností vůči opotřebení a zkracuje prostoje vozidla. Pneumatika Bridgestone DURAVIS All Season poskytuje navíc bezpečnost a pocit jistoty za všech povětrnostních podmínek po celý rok. Z toho vyplývá i praktičnost nepřetržitého provozu bez sezónních výměn pneumatik. Vynikající adhezi na mokru dokládá hodnocení A na informačním štítku EU, které je nejlepší ve své třídě. Předpoklady k provozu v zimních podmínkách potvrzuje symbol horského štítu a sněhové vločky.

Vynikající hospodárnost bez ohledu na roční období

Nová pneumatika Bridgestone DURAVIS All Season je koncipována pro provozovatele malých i velkých vozových parků. Díky svým vyváženým vlastnostem je ideální proprofesionály, kteří chtějí maximalizovat efektivitu svého podnikání používáním stejných pneumatik po celý rok, zároveň však požadují vysokou úroveň bezpečnosti za všech provozních podmínek.

 

Pneumatika Bridgestone DURAVIS All Season obdržela nejlepší hodnocení adheze na mokru ve své třídě, známku A na informačním štítku EU. Pro vozové parky to znamená bezproblémový provoz dokonce i v nepříznivých povětrnostních podmínkách. Široké drážky v ramenní oblasti umožňují efektivní odvádění velkého objemu vody ze stopy. Dalším přínosem pro bezpečnost a stabilitu je optimalizované rozložení tlaku na styčnou plochu, které navíc vylepšuje provozní vlastnosti pneumatiky na sněhu a zvyšuje její odolnost vůči opotřebení.

 

Pneumatika Bridgestone DURAVIS All Season je ve všech ohledech připravena na zimní provoz, což potvrzuje homologace se symbolem horského štítu a sněhové vločky (3PMSF – 3 Peak Mountain Snow Flake) a označením M+S (Mud + Snow). Provozní vlastnosti na sněhu vylepšuje dezén ve tvaru písmene V ve spojení s optimalizovanou konstrukcí kostry. Pneumatika DURAVIS All Season vděčí za své pozoruhodné provozní vlastnosti na mokru a sněhu také nové nanoselektivní technologii výroby směsi, vyvinuté společností Bridgestone, která umožňuje lepší rozptýlení částic siliky ve směsi Bridgestone Nano Pro-tech™.

 

Delší životnost

 

Vozové parky čelí v současné době mnoha výzvám. Roste objem internetového obchodu a zvyšují se i požadavky na doručování koncovým zákazníkům. Legislativa EU navíc vytváří silný tlak na snižování spotřeby paliva. Pneumatika DURAVIS All Season snižuje provozovatelům vozových parků celkové náklady na pneumatiky, protože mohou po celý rok používat jen jednu sadu mimořádně odolných pneumatik.

Robustní pneumatiku chrání před poškozením v důsledku kontaktu s obrubníkem žebrová výztuha na bočnicích. Díky ní klesá četnost poškození pneumatik, což se příznivě promítne do souvisejících nákladů na opravy. Dalším přínosem je minimalizace prostojů vozidla. Pneumatika Bridgestone DURAVIS All Season je kromě toho velmi odolná vůči opotřebení díky vyšší tuhosti dezénu. Provozní náklady u nové pneumatiky Bridgestone pro lehká užitková vozidla minimalizuje také nižší valivý odpor díky její optimalizované konstrukci včetně specificky řešeného vnitřního prostoru. Většina rozměrů této pneumatiky proto dosáhla na informačním štítku EU hodnocení hospodárnosti C.1

 

Pneumatika, která přispívá k řešení největších výzev pro vozové parky

 

Pneumatika Bridgestone DURAVIS All Season bude k dispozici od srpna 2020. Od září bude sortiment rozšířen o několik dalších rozměrů. Pneumatika bude nabízena ve 23 rozměrech, včetně tří rozměrů pro velká kola (HRD) a pěti rozměrů pro vysoké zatížení (10PR). Bridgestone svým portfoliem pokryje téměř veškeré druhy provozovaných vozidel a bez ohledu na zatížení poskytne nejvyšší úroveň bezpečnosti.

Emilio Tiberio, technický a provozní ředitel společnosti Bridgestone EMIA, k představení pneumatiky Bridgestone DURAVIS All Season řekl: „V současnosti se stále více vozových parků rozhoduje pro celoroční pneumatiky díky jejich praktičnosti. Máme velkou radost, že našim zákazníkům můžeme nabídnout odolnou celoroční pneumatiku, která jim poskytne pocit jistoty za všech povětrnostních podmínek, minimalizuje prostoje vozidel a sníží celkové náklady. DURAVIS All Season, naše historicky první celoroční pneumatika pro lehká užitková vozidla, zvýší ekonomickou efektivitu vozových parků. Jsem velmi hrdý na náš tým, který vyvinul pneumatiku splňující tak rozmanité požadavky.“

 

Kontakt pro média:
AC&C Public Relations s.r.o.
Zorka Mašková
Tel.: 220 515 314
E-mail: zorka.maskova@accpr.cz


Společnost Bridgestone v Evropě, na Středním východě a v Africe Jsme zastoupením největší společnosti na světě pro výrobu pneumatik a gumárenských produktů v regionu EMEA. Již téměř 90 let poskytujeme jistotu, že se lidé i zboží dostanou na místo určení s nejvyšší mírou komfortu a bez zdržení. Dnes to platí v ještě větší míře než dříve, a proto nám zákazníci svěřují nejvýznamnější úkol: zajistit spojení vozidla s vozovkou. Jsme vynikající chemici, inženýři a datoví analytici a provozujeme jedny z nejvyspělejších výrobních závodů v Evropě, disponujeme nejlepšími technologiemi na světě a vynakládáme značné investice do výzkumu a vývoje. Nekompromisně se zaměřujeme na poskytování skutečných řešení skutečných problémů, jimž řidiči čelí na silnicích každý den. Umožňujeme jim spolehlivou a bezpečnou jízdu za všech podmínek.

Působíme v 38 zemích EMEA a zaměstnáváme více než 18 300 pracovníků. V tomto regionu máme 15 závodů na výrobu pneumatik, významné výzkumné a vývojové centrum a zkušební polygon. Jsme hrdí, že vydáváme nejvíce prostředků na výzkum a vývoj v našem odvětví. Jen v roce 2018 jsme do této oblasti investovali 800 milionů eur.

Více informací o společnosti Bridgestone v regionu EMEA naleznete na webových stránkách www.bridgestone.eu a www.bridgestonenewsroom.eu. Sledujte nás na portálech Facebook, Instagram, YouTube, Twitter a LinkedIn.