Společnost Bridgestone s umístěním v hale A6, stánek č. 109/206, zde poprvé představí svůj program Total Tyre Care, speciálně přizpůsobený potřebám provozovatelů vozového parku OTR při jejich neustálé snaze o maximální výkon při současné minimalizaci nákladů.  

Cílem programu Total Tyre Care je pomoci zákazníkům omezit náklady na pneumatiky díky maximalizaci životnosti pneumatik celého vozového parku. Program je teda založen na třech pilířích pro správu pneumatiky: Total Tyre Life, Total Tyre Services a Total Tyre Systems. 

Program Total Tyre Life je zaměřen na maximální prodloužení života pneumatiky a tedy redukci nákladů na pneumatiku na jednu hodinu provozu díky nabídce prémiových a extrémně odolných pneumatik. OTR pneumatiky Bridgestone jsou známy svou kvalitou a širokou škálou provedení, která umožňuje pokrýt všechny požadavky zákazníků ve světě v těžebním sektoru, stavebnictví, v dopravním a přístavním průmyslu. Výběr z nedávno uvedených produktů a dalších renomovaných OTR pneumatik, včetně největších pneumatik na světě, bude vystaven ve stánku společnosti Bridgestone.   

20.5R25 VSDR: nová, extra-hluboká prémiová pneumatika pro nakladače a dozery 

VSDR nabízí nejvhodnější dezén pro práci v náročných podmínkách jako recyklace, 

těžba a dobývání. V porovnání s předchozím modelem (VSDL) poskytuje VSDR významné zlepšení v oblasti odolnosti proti proříznutí a životnosti pneumatiky, což vede k lepšímu poměru nákladů za hodinu výkonu.  

875/65R29 VLTS: robustní provoz a trakce pro kloubové dempry 

Dezén VLTS je speciálně navržen pro kloubové sklápěcí vozy provozované na kamenitém nebo štěrkovém povrchu při dolování, těžbě a rozsáhlých stavebních a konstrukčních pracích. Produkt zajišťuje dlouhou životnost, silnou trakci a vynikající odolnost proti proříznutí. Tento nedávno zavedený produkt je ideálním řešením pro 40 až 50tunové nákladní vozy. 

26.5R15 VJT: vysoká produktivita pro kolové nakladače 

Série radiálních pneumatik VJT je určena pro nakladače ve stavebnictví a obecné pracovní uplatnění. Kromě vysoké stability a jízdního pohodlí nabízí pneumatiky VJT společnosti Bridgestone minimální vibrace při vysoké rychlosti, což je ideální pro provoz s nákladem. Silné bočnice zajišťují stabilitu 

nezbytnou pro vysokou produktivitu, zatímco chrániče bočnic minimalizují riziko poškození proříznutím či nárazem. 

600/65R25 VSW: výkon ve sněhu a během všech ročních období pro buldozery a rypadla 

Dezén VSW byl vyvinut pro stroje pracující ve sněhu, zejména v severských zemích.  Široká kontaktní plocha nabízí výjimečnou stabilitu a snížený tlak na zem pro minimální poškození povrchu. 

59/80R63 VRF: pro pevné dempry

Lákadlem vystavených produktů společnosti Bridgestone bude největší terénní radiální pneumatika na světě. S hmotností 5,2 tun a působivým průměrem 4,02 m je tato pneumatika určena zejména pro použití při vysoké úrovni tunokilometru za hodinu. 

Tento rozměrný model je navržen pro obrovské 380 až 400tunové sklápěče pracující při dolování uhlí a mědi či na ropném písku po celém světě.  

Program Total Tyre Services je balíčkem služeb, který udržuje vozový park v provozu s maximální efektivitou. Zahrnuje vše, co vozový park vyžaduje, od inspekce pneumatik po odborné technické poradenství na udržení pneumatiky ve špičkovém stavu pro nejdelší možnou celkovou životnost pneumatik. 

„OTR Elite“ je evropská značka vyvinutá společností Bridgestone pro prodejce pneumatik OTR, kteří nabízí nejvyšší kvalitu služeb na tomto specializovaném trhu. Představuje záruku, že zákazníci společnosti Bridgestone jsou obsluhováni auditovanými experty na pneumatiky s odbornými znalostmi a vybavením, kteří poskytují nejlepší poradenství a poprodejní podporu s cílem optimalizovat výkon a životnost pneumatik OTR společnosti Bridgestone. 

Total Tyre Systems je třetí pilíř programu, navržený ke stálému poskytování jasného přehledu o stavu pneumatik pro provozovatele vozových parků. Služby jsou zajištěny pomocí výkonných kontrolních a monitorovacích nástrojů: Systém TMS společnosti Bridgestone je internetový inspekční program, který zaznamenává tlak v pneumatikách, stav a hloubku dezénu, poskytuje přesné a spolehlivé informace o historii výkonnosti pneumatiky a umožňuje jejich okamžitou dostupnost. TMS umožňuje zákazníkům vyhodnotit životnost pneumatiky a předvídat její budoucí změny, čímž pomáhá provozovateli vozového parku snížit náklady a maximalizovat dobu provozu.