Společnost Bridgestone uvádí nové pneumatiky R249II EVO Ecopia pro řídicí nápravu nákladních vozidel, které vás dovezou dále než kdy dřív při ještě nižších nákladech na kilometr*. 

Model R249II EVO Ecopia je k dispozici v rozměru 315/60R22,5 a vyznačuje se větší odolností proti nerovnoměrnému opotřebení, díky čemuž se podařilo výrazně prodloužit kilometrový výkon pneumatiky* při současném snížení valivého odporu, což dále přispělo ke snížení spotřeby paliva.  

Vyšší kilometrový výkon

Nové technologie rovnoměrně rozloží síly působící na pneumatiku během akcelerace a brzdění, což zásadně redukuje její nerovnoměrné opotřebení. Optimalizované pnutí kostry a nárazníkových pásů omezuje opotřebení ramen. Tímto způsobem se prodlužuje životnost pneumatiky a lze dosáhnout výrazně vyššího kilometrového výkonu. 

Navíc díky použití nejmodernější směsi NanoPro-Tech, která redukuje vnitřní tření částic a snižuje ztráty energie ve vrchní vrstvě směsi během otáčení kola, nepřipouští pneumatiky R249II EVO Ecopia  žádné kompromisy v otázce úspory paliva. To vše při výjimečném kilometrovém výkonu a životnosti. 

Zvýšení nosnosti

S připojením k inovativní řadě pneumatik EVO je dále R249II EVO Ecopia vybavena technologií Turn-in-Ply, která díky silnější a pevnější patce zvyšuje odolnost pneumatiky a umožňuje nést větší zatížení.  

„Vozový park vyžaduje pneumatiky s výbornou životností, které budou zároveň co nejvíce šetřit palivo. To přesně nabízí R249II Evo Ecopia,“ říká Harald Van Ooteghem, Senior Manager, Commercial Marketing Planning, Bridgestone Europe. 

Pneumatiky R249II EVO Ecopia v rozměru 315/60R22,5 jsou nyní k dispozici nejen jako originální výbava, ale i na trhu náhradní spotřeby.

(*) na základě interních výpočtů a praktických testů provedených v roce 2012 ve Španělsku, Francii a Nizozemsku.  

Related Tyres