Až 5% úspora paliva v porovnání s předchozí řadou Ecopia*

Palivo je jednou z nejvyšších položek provozních nákladů vozového parku, představující okolo 25–30 % všech výdajů daného vozového parku. Efektivní a hospodárné využití paliva se tedy stalo nutností, zejména pro pokrokové a uvědomělé provozovatele dálkové dopravy. 

Reakcí společnosti Bridgestone na požadavky těchto zákazníků je nabídka celé řady prémiových úsporných pneumatik pro vodící a záběrovou  nápravu a pro návěsy: ECOPIA H-STEER 001, ECOPIA H-DRIVE 001 a ECOPIA H-TRAILER 001. Společně mohou přinést snížení spotřeby paliva až o 5 % v porovnání s předchozí nabídkou pneumatik Ecopia. 

Nižší valivý odpor... 

V závislosti na situaci a jízdních podmínkách činí 20 až 50 % spotřeby paliva valivý odpor pneumatik, což je síla potřebná k otáčení pneumatik. V porovnání s předchozími pneumatikami dosáhla společnost Bridgestone u nové řady produktů Ecopia drastické redukce valivého odporu: nezávislé silniční testy** ukazují, že ECOPIA H-STEER 001 a ECOPIA H-DRIVE 001 dosahují nižšího valivého odporu o 18,9 %, respektive 26,5 % než předchozí série Ecopia, což vede ke snížení spotřeby paliva o 4,4 %. 

Navíc s návěsovými pneumatikami ECOPIA H-TRAILER 001 mohou provozovatelé vozidel na dálnicích ušetřit až 5 %* paliva v kombinaci s ECOPIA H-STEER 001, ECOPIA H-DRIVE 001  v porovnání s předchozí sérií ECOPIA. 

... bez kompromisů v otázkách trakce, přilnavosti na mokru a životnosti

Pro dosažení chto předností využila společnost Bridgestone vlastní směsi NanoPro-Tech™, která redukuje vnitřní tření mezi jednotlivými složkami směsi, čímž snižuje ztráty energie ve vrchní vrstvě směsi při otáčení pneumatiky. Toto snížení ztrát energie představuje nižší valivý odpor – avšak bez limitování ostatních výkonnostních charakteristik pneumatiky, jako je jízdní trakce, přilnavost v mokru a kilometrový užitek. 

Valivý odpor je dále redukován díky použití nové směsi bočnic u produktů ECOPIA H-STEER 001 a ECOPIA H-TRAILER 001, zatímco nízká energetická hodnota dezénu ECOPIA H-DRIVE 001 umožňuje lepší kontrolu pohybu bloků dezénu, čímž vytváří menší deformace. Protože nedochází k tak velké deformaci, snižuje se opotřebení dezénu a výsledné snížení pohlcené energie také snižuje valivý odpor pneumatiky.  

„S optimální synergií mezi valivým odporem, kilometrovým užitkem a trvanlivostí kostry, nové pneumatiky ECOPIA společnosti Bridgestone jsou řešením pro dálkovou dopravu, kde je třeba snížit náklady na palivo, ale také náklady na pneumatiku za kilometr,“ říká Harald Van Ooteghem, senior manager pro plánování obchodního marketingu společnosti Bridgestone Europe. 

Řada ECOPIA společnosti Bridgestone představuje průlom v oblasti ekologické výkonnosti tím, že pomáhá ušetřit palivo a snížit emise oxidu uhličitého bez kompromisů v otázce bezpečnosti a životnosti pneumatiky.  

U produktů ECOPIA H-STEER 001, ECOPIA H-DRIVE 001 a ECOPIA H-TRAILER 001 je zaveden nový uživatelsky vstřícný systém společnosti Bridgestone pro označování pneumatik: je navržen tak, aby označení pneumatik byla více transparentní a zřejmá. Nový systém označování odráží dva nejdůležitější aspekty správného použití pneumatiky: typ provozu (H pro dálkový provoz) a nápravy (vodící, záběrová a návěsová). 

(*) Založeno na výsledcích testů TÜV SÜD a interního testování porovnávajícího ECOPIA H-STEER 001, ECOPIA H-DRIVE 001 a ECOPIA H-TRAILER 001 s předchozími modely Ecopia (R249 Ecopia, M749 Ecopia a R109 Ecopia, v rozměrech 315/70R22.5 a 385/55R22.5). TÜV SÜD Automotive GmbH je součástí velice uznávaného mezinárodního technického servisu organizace TÜV SÜD Group 

** Založeno na testech TÜV SÜD pro rozměr 315/70R22.5. 

Related Tyres