Společnost ADCO Retreads se sídlem v Portadown se rozhodla rozšířit svoje aktivity produkcí protektorů Bandag.

Společnost, která se může pochlubit 30 lety zkušeností v oboru, se rozhodla učinit významný obchodní krok s cílem upevnění své pozice a růstu společnosti. 

Terry Salter, manager pro rozvoj prodeje protektorů Bridgestone, řekl, že tato spolupráce je založena na řešení pro střednědobý a dlouhodobý časový horizont. 

Řekl: „ADCO ochotně přijme značku Bandag a patřičně změní své internetové stránky, vozidla i značení firmy.“ 

„Jsme potěšeni, že můžeme zahájit nový pracovní vztah v oblasti, kde lze využít našeho silného postavení na národním trhu. Toto nové partnerství je též strategicky důležité, abychom zdůraznili přítomnost pobočky v Severním Irsku po více než 25 letech.“ 

Očekává se, že ADCO docílí bezprostředního zisku díky dodávkám protektorů a správě koster pro společnosti Bridgestone v Severním Irsku, konkrétně díky kontraktu se společností Ulster Bus. 

Terry dodal: „Jsme odhodláni zachovat standardy kvality se závazkem uvést nový stroj Bandag 7400U Shearography a ADCO bude při jeho využívání hrát klíčovou roli.“ 

„Očekáváme, že počáteční množství protektorů dosáhne úrovně 5 500 ks ročně s ambicí růstu na 8 000 ks ročně během prvního období působení pobočky.“ 

Další výhodou pro ADCO byla schopnost společnosti Bandag snadno dodávat pravidelné zásoby koster, spolu se sílou evropské sítě. 

V roce 2007 společnost Bridgestone získala Bandag Incorporated a vytvořila Bridgestone Bandag, LLC.  

V dubnu roku 2008 obchodní a marketingové týmy společnosti Bridgestone Bandag, LLC a divize pro nákladní vozy a autobusy společnosti BSAM (Bridgestone Americas Inc.), dceřiné společnosti pro pneumatiky, spojily síly s cílem poskytnout svým zákazníkům a jejich vozovému parku kompletní řešení pro pneumatiky v jediném integrovaném balíčku. Nová skupina je známa jako Bridgestone Bandag Tire Solutions (BBTS).  

Dnes je Bridgestone Bandag Tire Solutions (BBTS) divizí Bridgestone Americas Tyre Operations (BATO), což umožnilo oběma skupinám poskytovat lepší služby svým zákazníkům díky nabídce komplexního řešení pro správu pneumatik podpořeného nabídkou kompletní řady nových a protektorovaných pneumatik pro nákladní vozidla.

Related Tyres