Tato pneumatika je nejnovějším přírůstkem řady ECOPIA - řady  nejúspornějších nákladních pneumatik určených pro dálkový provoz, který kdy společnost Bridgestone vyvinula.  

Lepší valivý odpor a přilnavost za mokra 

ECOPIA H-TRAILER 001 dosahuje vynikajících výsledků v oblasti kilometrového výkonu, což výrazně přispívá ke snížení nákladů na pneumatiky připadající na jeden kilometr. Jde o kombinaci vynikající úrovně odolnosti, rovnoměrného opotřebení, ovladatelnosti a protektorovatelnosti předchozího modelu R109 Ecopia spolu se zajištěním podstatně nižšího valivého odporu, lepší přilnavosti a brzdné dráhy za mokrého počasí. 

Díky použití exklusivní směsi NanoPro-Tech™ společnosti Bridgestone, která redukuje energetické ztráty, poskytuje pneumatika ECOPIA H-TRAILER 001 snížený valivý odpor bez kompromisů v oblasti trakce, přilnavost na mokru nebo životnost. Pneumatika je dále vybavena zvlněným nárazníkovým pásem, který zvyšuje stabilitu a odolnost kostry zaručující její vyšší nosnost a následnou protektoraci.

Nižší spotřeba paliva 

Nezávislé silniční testy* ukazují, že pneumatiky ECOPIA H-STEER 001 a ECOPIA H-DRIVE 001 poskytují nižší valivý odpor o 18,9 %, resp. 26,5 % než předešlá série ECOPIA, což vede ke snížení spotřeby paliva o 4, 4 %.  V kombinaci s pneumatikami ECOPIA H-TRAILER 001 to pak činí celkem až 5 %. Jde o podstatnou výhodu, uvážíme-li, že palivo představuje v dálkovém provozu přibližně 25 % celkových nákladů na provoz. 

„Díky optimální rovnováze mezi valivým odporem a životností jsou nové pneumatiky ECOPIA řešením pro vozové parky, která vyžadují redukci provozních nákladů, a to jak snížením nákladů na palivo tak nižšími výdaji na kilometr,“ říká Harald van Ooteghem, senior manager pro plánování marketingu obchodního oddělení společnosti Bridgestone Europe. 

O řadě ECOPIA 

Prémiové pneumatiky ECOPIA pro dálkový provoz jsou navržené pro moderní, uvědomělé dopravce, kterým nabízí radikální redukci valivého odporu a spotřeby paliva a omezení dopadů na životní prostředí při zachování celkové úrovně výkonu a bezpečnosti. Řada ECOPIA představuje průlom v oblasti ekologické výkonnosti tím, že pomáhá ušetřit palivo a snížit emise oxidu uhličitého bez kompromisů v otázce bezpečnosti a životnosti pneumatiky. 

V dubnu roku 2013 představila společnost Bridgestone nový produkt ECOPIA H-TRAILER 001 (rozměr 385/55 R22.5). Pneumatika získala hodnocení B pro valivý odpor, C pro přilnavost na mokru a úroveň hluku o hodnotě 73 dB podle evropského nařízení pro značení pneumatik. 

*Testy byly provedeny v červenci 2011 společností TÜV SÜD Automotive GmbH, která je součástí uznávané mezinárodní organizace pro technický servis TÜV SÜD Group. 

Related Tyres