Nejnovější pneumatiky ECOPIA H-STEER 001 a ECOPIA H-DRIVE 001 (rozměr 315/70 R22.5), které byly poprvé představeny v Evropě v roce 2012 na mezinárodním veletrhu pneumatik v Essenu, jsou nejekologičtější a nejekonomičtější nákladní pneumatiky vyvinuté společností Bridgestone.  

Tyto prémiové pneumatiky ECOPIA pro dálkový provoz navržené pro moderní a uvědomělé dopravce v dálkovém provozu, kterým  nabízí radikální redukci valivého odporu, spotřeby paliva a dopadů na životní prostředí při zachování celkové úrovně výkonu a bezpečnosti pneumatiky. 

U produktů ECOPIA H-STEER 001 a ECOPIA H-DRIVE 001 je použita exklusivní směs NanoPro-Tech™ společnosti Bridgestone, která redukuje energetické ztráty ve vrchní vrstvě směsi při otáčení pneumatiky. Toto snížení ztrát energie představuje nižší valivý odpor – avšak bez limitování ostatních výkonnostních charakteristik pneumatiky, jako je záběr, přilnavost na mokru nebo životnost.  

Snížení spotřeby paliva o 4,4 % 

Nezávislé silniční testy* ukazují, že pneumatiky ECOPIA H-STEER 001 a ECOPIA H-DRIVE 001 mají valivý odpor nižší o 18,9 %, resp. 26,5 % než předchozí řada ECOPIA, což vede k nižší spotřebě paliva  o 4,4 %. Palivo představuje přibližně 25 % celkových nákladů v dálkové dopravě. 

„Kromě výborných výsledků nezávislých testů obdržely nové pneumatiky ECOPIA velice positivní ohlasy od zákazníků,“ říká Harald Van Ooteghem, senior manager pro plánování marketingu společnosti Bridgestone Europe. 

V roce 2011 začala společnost Bridgestone dodávat pneumatiky ECOPIA H-STEER 001 a ECOPIA H-DRIVE 001 významným výrobcům nákladních vozidel.

*Testy byly provedeny v červenci 2011 společností TÜV SÜD Automotive GmbH, která je součástí uznávané mezinárodní organizace pro technický servis TÜV SÜD Group.

Related Tyres