Nové pneumatiky R-STEER 001 a R-DRIVE 001 byly vyvinuty jako reakce na trend měnících se provozních podmínek vozového parku ze dne na den a širší kombinace užití v regionální dopravě, od provozu na dálnicích po občasné jízdy v terénu.  

Tento „regionální“ segment, který představuje přibližně 42 % celkového trhu pneumatik pro nákladní vozidla, zahrnuje různé typy vozidel – vozidla převážející běžný náklad, cisterny, mrazící vozy a jiné specializované vozy, jako jsou vozidla převážející dřevo či odpad – čímž se dále rozšiřuje mnohostrannost provozních podmínek. 

Za účelem uspokojení takovéto situace na trhu navrhla společnost Bridgestone pneumatiky R-STEER 001 a R-DRIVE 001 pro nákladní vozidla s větší odolností pro všestranné použití v různých podmínkách, bez ztráty výkonu či úrovně bezpečnosti. Tyto pneumatiky jsou také více schopné vyrovnat se s podhuštěním či přetížením 

– což jsou dle průzkumu společnosti Bridgestone nejběžnější jevy vyskytující se v dnešní dopravě za měnících se provozních podmínek.    

Delší životnost a vylepšené možnosti protektorovatelnosti 

Pneumatiky R-STEER 001 a R-DRIVE 001 pro nákladní vozidla jsou speciálně navrženy pro cesty na vzdálenosti 50 až 1 000 km, s použitím v terénu okolo 5 %, pro zákazníky, kteří chtějí prodloužit kilometrový výkon pneumatik a zároveň snížit náklady na kilometr. 

Charakteristiky výkonu zahrnují dlouhou životnost s vyváženým koeficientem valivého odporu, vynikající trakcí u  R-DRIVE 001, vysoce odolnou kostrou s maximálním potenciálem pro protektorování a vylepšeným potenciálem pro prořezávání v porovnání s předchozími modely R297 a M729. 

Exkluzivní technologie směsi 

Pro dosažení takové úrovně výkonu využili inženýři společnosti Bridgestone vlastní technologii směsi NanoPro-Tech™, která redukuje ztráty energie ve vrchní vrstvě směsi při otáčení pneumatiky. Snížení ztrát energie vede ke snížení valivého odporu, čímž je zaručena dlouhá životnost, aniž by byla ohrožena výkonnost pneumatiky. 

Zdokonalený tvar dezénu je vytvořen s využitím špičkových technologií společnosti Bridgestone: spojovací můstky u pneumatiky R-DRIVE 001 pro zvýšení tuhosti a prodloužení životnosti, hranatý profil ramen u R-STEER 001 pro stabilitu při zatáčení a zvýšení životnosti pneumatiky, spolu s vytlačovači kamínků pro zvýšení potenciálu protektorovatelnosti a technologií dvojitých lamel pro lepší provozuschopnost za mokrých a zimních podmínek. 

„Tyto nové pneumatiky R-STEER 001 a R-DRIVE 001 pro nákladní vozidla zachovávají výkon svých předchůdců od společnosti Bridgestone, avšak navíc dodávají vozovému parku vyšší odolnost a delší životnost za rozmanitých provozních podmínek při nižších nákladech na kilometr v porovnání s předchozími modely,“ říká Harald van Ooteghem, senior manager pro plánování marketingu obchodního oddělení společnosti Bridgestone Europe. 

Rozsáhlé praktické testy z 18 zemí v Evropské unii, zahrnující situace od obtížných silničních i terénních podmínek po provoz výhradně na dálnici, prokázaly výbornou životnost a lepší protektorovatelnost a potenciál pro prořezávání u produktů R-STEER 001 a R-DRIVE 001, při zachování úrovně výkonu očekávaného od prémiových pneumatik společnosti Bridgestone. 

Pneumatiky R-STEER 001 a R-DRIVE 001 společnosti Bridgestone pro nákladní vozidla jsou od října roku 2012 postupně zaváděny po celé Evropě, od nejběžnějších rozměrů pro regionální využití: 315/80R22.5. Další rozměry budou přidány v budoucnu.