V reakci na neustálou snahu o maximalizaci výkonu při současné minimalizaci nákladů vyvinula společnost Bridgestone program Total Tyre Care nabízející flexibilní řadu doplňkových služeb pro pneumatiky nákladních vozidel, zajišťující perfektní servis vozového parku pro dokonalý klid zákazníka. 

Cílem programu Total Tyre Care je pomoci zákazníkům omezit náklady na pneumatiky díky maximalizaci jejich životnosti. Program tedy zahrnuje nejširší škálu služeb pro správu pneumatiky a je k dispozici ve dvou variantách na zakázku – kompletní servis za pevnou cenu na km Comfort4Fleet a flexibilní servis dle požadavků Flex4Fleet – umožňující provozovatelům vozového parku zvolit řešení nejvhodnější pro jejich individuální potřeby. 

„Total Tyre Care je navržen tak, aby se provozovatel vozového parku mohl soustředit na svůj hlavní obor činnosti a nechal starosti o správu pneumatik na společnosti Bridgestone s vědomím, že náklady na pneumatiku jsou minimalizovány,“ říká Harald van Ooteghem, senior manager pro plánování marketingu obchodního oddělení společnosti Bridgestone Europe.  

Program Total Tyre Care společnosti Bridgestone je založen na třech pilířích: Total Tyre Life, Total Tyre Systems a Total Tyre Services. 

Program Total Tyre Life je zaměřen na maximální prodloužení životnosti pneumatiky a tedy redukci nákladů na pneumatiky připadající na jeden km, a to prostřednictvím nových prémiových pneumatik Bridgestone a protektorů Bandag.  Z toho důvodu jsou kostry Bridgestone – základ vícenásobného života pneumatiky – konstruovány tak, aby vydržely a poskytovaly vysokou odolnost, která je k protektorování zapotřebí. Tato odolnost je prokázána u nových pneumatik Bridgestone  

R-STEER 001 a R-DRIVE 001 pro regionální použití, které byly uvedeny na trh v říjnu roku 2012. Tyto nové pneumatiky jsou konstruovány s vysokou odolností, poskytují vysokou úroveň výkonu a dlouhou životnost v široké škále provozních podmínek.  

Společnost Bandag, světový lídr v oblasti technologie protektorování, zajišťuje maximální využití koster Bridgestone a poskytuje druhý život pneumatikám pro nákladní vozidla při nákladech nižších v průměru o 30 % v porovnání s novou pneumatikou.  

Program Total Tyre Services je balíčkem služeb, který udržuje vozový park v provozu s maximální efektivitou. Tento systém zahrnuje vše, co vozový park vyžaduje, od inspekce pneumatik po odborné technické poradenství na udržení pneumatik ve špičkovém stavu pro dosažení nejdelší možné životnosti pneumatik. 

Tyto služby jsou poskytovány sítí certifikovaných odborných prodejců pneumatik Bridgestone. Asistence pro případ defektu pneumatiky je zajištěna pomocí služby Service Europe 24 hodin denně, 365 dní v roce. Zhodnocení koster je zajišťováno prostřednictvím sítě prodejců Bandag, zaručující využití plného potenciálu pneumatik Bridgestone. 

Total Tyre Systems je program o třech pilířích, navržený ke stálému poskytování jasného přehledu o stavu pneumatik pro provozovatele vozového parku. Služby jsou zajištěny pomocí výkonných kontrolních a monitorovacích nástrojů: Internetový inspekční nástroj společnosti Bridgestone T2i kontrolující tlak v pneumatikách, stav a hloubku dezénu; výhradní systém společnosti Bridgestone pro monitorování tlaku v pneumatikách (TPMS), senzory ovládaný systém poskytující reálné údaje o aktuálním tlaku za účelem zvýšení bezpečnosti, nižší spotřeby paliva a delší životnosti pneumatiky. Provozovatelé vozového parku tak mají k dispozici na míru přizpůsobené informace, které jim pomáhají redukovat náklady a maximalizovat dobu provozu vozidel. 

Program Total Tyre Care společnosti Bridgestone  byl poprvé představen na veletrhu užitkových vozidel IAA (hala 16, stánek C01) v Hannoveru v Německu, 20. až 27. září 2012.

Related Tyres