Pneumatiky Bridgestone Ecopia představují díky úspěchu na poli ekologických výkonů v sortimentu Bridgestone pneumatiky s největšími úsporami paliva. Společně s protektory Bandag FuelTech™ pomáhá toto kompletní řešení pneumatik maximalizovat úspory paliva a minimalizovat ekologickou stopu.

Péče o životní prostředí

Jakožto firma, která působí v oblasti mobility, se Bridgestone zaměřuje na snižování emisí CO2 a na podporu ochrany životního prostředí. Skupina Bridgestone si jako cíl stanovila 35%(1) snížení emisí CO2 (měřeno na prodanou jednotku) souvisejících s výrobou a prodejem pneumatik, se zaměřením na snížení valivého odporu svých pneumatik.

Jako příspěvek k těmto dlouhodobým cílům nyní s hrdostí představujeme naši nejnovější řadu prémiových pneumatik na vodící, záběrové a návěsové nápravy pro dálkovou dopravu. Jde o průlom v ekologické výkonnosti.

(1) Ve srovnání s hodnotami za fiskální rok 2005.

Úspora paliva

Až 5%* úspora paliva s pneumatikami Ecopia

Až 5%* úspora paliva ve srovnání s předchozí řadou pneumatik Ecopia. Objevte nejnovější pneumatiky Bridgestone ECOPIA H-STEER 001, ECOPIA H-DRIVE 001 a ECOPIA H-TRAILER 001, které jsou zárukou výrazného snížení valivého odporu a poskytují až 5%* úsporu paliva ve srovnání s předchozí řadou Ecopia, aniž by došlo ke zkrácení životnosti pneumatiky. Kromě toho výjimečná přilnavost a odezva při brzdění za mokra zajišťuje vyšší úroveň bezpečnosti**.

Exkluzivní směs NanoPro-Tech™ společnosti Bridgestone významně snižuje vnitřní tření mezi různými složkami směsi pneumatik. Díky tomu dochází k velkému snížení energetických ztrát, a tedy i valivého odporu. To přímo souvisí s 5%* úsporou paliva, jak se ukázalo v rozsáhlých testech.

Technologie

Jízdní technologie pro zajištění úspory paliva a dalších výhod

Nižší valivý odpor a vyšší odolnost.

Výjimečná směs NanoPro-TechTM společnosti Bridgestone významně snižuje vnitřní tření mezi jednotlivými prvky směsi, ze které je pneumatika vyrobena. Tím dochází ke snížení ztráty energie v horní vrstvě běhounu během otáčení pneumatiky. 

Snížení ztráty energie znamená snížení valivého odporu, což vede k nižší spotřebě paliva.


Průlomová technologie zvlněného nárazníkového pásu společnosti Bridgestone představuje 9 zvlněných ocelových kordových vláken. Ty jsou ovinuty po celém obvodu a vytvářejí první a druhý nárazníkový pás. Tím je dosaženo snížení namáhání a napětí na okrajích pásů a zvýšení stability a odolnosti kostry pneumatiky. Tato technologie nabízí rovnoměrnou styčnou plochu po celou dobu životnosti pneumatiky a zvyšuje hodnotu kostry.

Nižší valivý odpor a vyšší kilometrový výkon

Společnost Bridgestone vyvinula speciální energeticky úsporný dezén pro efektivnější pohyb bloků dezénu. Díky menším deformacím se snižuje opotřebení dezénu, přičemž výsledné snížení absorbované energie vede ke snížení valivého odporu pneumatiky.