Hlavní úskalí současné dopravy

Společnost Bridgestone neustále pracuje na snížení celkových nákladů na vlastnictví vaší flotily dálkových nákladních vozidel. Současně pomáhá snižovat emise CO2 a podporuje ochranu životního prostředí. Každý den posouváme hranice našich možností, vyvíjíme nové technologie a objevujeme nové směsi. Díky tomu neustále zdokonalujeme naše prémiové pneumatiky.


*Test provedený společností TÜV SÜD na žádost společnosti Bridgestone v červnu 2018 na testovacím okruhu ADAC v Höckenheimu (Německo). Bridgestone ECOPIA H-DRIVE 002 ve srovnání s pneumatikami Goodyear Fuelmax D, Continental Ecoplus HD3, Michelin X-Line Energy D2, Pirelli TH: 01 ve velikosti 315/70 R 22.5. Číslo zprávy: 713136052-7_1.

Nová a převratná Ecopia

ECOPIA 002 je novou generací špičkových pneumatik pro flotily dálkových nákladních vozidel, která šetří palivo, snižuje emise CO2 a udrží vás ve správné stopě i v tom nejnepříznivějším počasí.

Ecopia H002 performance

Pneumatika ECOPIA H002 získala ocenění TÜV SÜD Tyre Performance Mark za kvalitu a bezpečnost. Toto ocenění se týká všech pneumatik: pro řídicí, hnací i vlečenou nápravu.

Jedinečné vlastnosti pneumatik byly prověřeny na 11 flotilách, 137 vozidlech a více než 14 687 640 kilometrech.*

*Vyplývá z interního hodnocení v terénu. Stav k dubnu 2018.
*Založeno na výpočtech pomocí nástroje VECTO pro tahač 4×2 v kombinaci s přívěsem opatřené pneumatikami ECOPIA H002 315/70 R22,5 na řídicí a hnací nápravě a pneumatikami 385/55 R22,5 na vlečených nápravách ve srovnání s předchozí generací pneumatik ECOPIA H001 použitých na stejných dopravních prostředcích a za stejných podmínek. Poznámka: Úspora paliva v praxi se může výrazně lišit v závislosti na řadě dalších faktorů.
*Finanční úspory a snížení emisí CO2 předpokládané pro celou fl otilu na základě následujících parametrů: velikost fl otily 150 tahačů a 150 přívěsů, roční nájezd každého vozidla 130 000 km, cena nafty 1,2 EUR/litr.

Zjistit více

„Musíme konstatovat, že s novými pneumatikami ECOPIA jsme opravdu spokojeni. Skutečně se zasloužily o výraznou úsporu paliva a současně prokázaly delší životnost. V zimním období je důležitá také kontinuita. Nyní vybavíme pneumatikami ECOPIA H002 i naše zbývající dálkové nákladní automobily.“

Dawid Sachs, technický ředitel společnosti SACHS TRANS
„Největší dojem na nás udělala úspora paliva, aniž by došlo ke zhoršení kteréhokoli z ostatních klíčových faktorů. Pneumatiky ECOPIA H002 prokázaly skvělou přilnavost a trakci za prakticky všech povětrnostních podmínek a také dlouhou životnost a vysoký kilometrový výkon.“

Jose Santos, technický ředitel společnosti PATINTER SA

NEZALEKNE SE STOUPÁNÍ

Doba akcelerace (v sekundách) na vzdálenost 60 m od zastavení při stoupání vozovky od 0° do 7°.

NEJLEPŠÍ

Doba akcelerace (v sekundách) od zastavení při stoupání vozovky 7° na vzdálenost až 15 metrů.

Ecopia H002 technologie

Inovativní profil dezénu zlepšuje valivý odpor a přilnavost za mokra.* Optimalizovaná tuhost minimalizuje deformace a energetické ztráty. Kontaktní plocha s vyšší účinností se vyznačuje optimalizovaným odvodem vody a lepší přilnavostí za mokra.

*Použito u pneumatik H-STEER 002, H-DRIVE 002 a H-TRAILER 002.

Nejmodernější technologie míchání a výroby směsi jsou zárukou dokonalé rovnováhy mezi valivým odporem, přilnavostí za mokra a opotřebením.* Podkladová vrstva běhounu je vyrobena ze speciální směsi NanoPro-TechTM vytvářející nanoselektivní reakce, která v kombinaci s novým materiálem patky a výplně patky snižuje valivý odpor. Patka s vysokým obsahem siliky a nové technologie přípravy směsi pro pneumatiku ECOPIA H-DRIVE 002 zlepšují přilnavost za mokra během celého životního cyklu pneumatiky.

*Použito u pneumatik H-STEER 002, H-DRIVE 002 a H-TRAILER 002

Díky optimalizaci každého detail zaručeně poznáte rozdíl:

  1. Vysoký počet lamel plné hloubky zlepšuje záběrové vlastnosti a zajišťuje bezpečný provoz po celý rok.
  2. Vyhazovače kamínků ve středových drážkách zvyšují odolnost kostry.
  3. Štíhlá patka a bočnice snižují hmotnost a valivý odpor pneumatiky.
  4. Širší zuby dezénu v ramenní oblasti zlepšují trakci a odvod vody ze středu běhounu.
  5. Optimální rozmístění drážek zlepšuje odvod vody a zkracuje brzdnou dráhu na mokré vozovce.
  6. Široký dezén s optimalizovanou hloubkou zvyšuje tuhost a sílu při zatáčení, čímž snižuje valivý odpor a prodlužuje životnost.