Tyre Talk

Technologie „Bridgestone ologic“ přechází do sportovního režimu

Bridgestone, největší společnost na světě pro výrobu pneumatik a gumárenských produktů¹, pokračuje v úspěšném partnerství s BMW Group jako výhradní dodavatel pneumatik pro nové sportovní BMW i3s.

Technologie „Bridgestone ologic“ přechází do sportovního režimu 

Pneumatiky Bridgestone se svými výjimečnými vlastnostmi již osvědčily jako prvovýbava elektromobilu BMW i3.

Sportovní vlastnosti

Nové pneumatiky reagují na některé specifické změny v konstrukci modelu i3s. Vozidlo má sportovnější vzhled s širším rozchodem zadních kol a výrazněji tvarovanými podběhy zadních kol. Bridgestone proto vyvinul pneumatiku, která je o 20 mm širší než pneumatika pro i3, čímž umocňuje širší, sportovnější vzhled nového vozu a zároveň poskytuje dostatečnou trakci pro dokonalý přenos vyšší úrovně výkonu a točivého momentu na vozovku. Pneumatiky Bridgestone na 20“ kolech, dodávaných sériově pro i3s, vizuálně dokonale doplňují lesklá rozšíření podběhů kol. Kromě letních a zimních pneumatik dodává Bridgestone různé varianty pneumatik pro přední a zadní kola, čímž vychází vstříc požadavku na maximální individualizaci.

Technologie „ologic“

Elektromobily i3 a i3s vyžadují zcela odlišný koncept pneumatik. Bridgestone proto vyvinul technologii „ologic“, aby mohl dodávat pneumatiky, které jsou zkonstruovány speciálně pro elektromobily.

„Technologie ‚ologic‘ optimalizuje provozní vlastnosti těchto vozidel,“ vysvětluje Christophe de Valroger, viceprezident společnosti Bridgestone EMEA, odpovědný za prvovýbavu. „A činí tak bez jakýchkoli kompromisů v oblasti bezpečnosti. Používáme úzký dezén Ecopia EP500, který zaručuje vynikající adhezi, a to dokonce i za deštivého počasí. Jeho mimořádné vlastnosti dokládá hodnocení B na informačním štítku EU v disciplínách valivý odpor a adheze na mokru.“

Větší průměr pneumatiky snižuje valivý odpor a zvyšuje energetickou účinnost. „Bridgestone a BMW se snaží vyvíjet produkty, které přispívají k vytváření trvale udržitelné budoucnosti,“ říká Christophe Valroger. „Technologie ‚ologic‘ nám pomůže dosáhnout jednoho z našich dlouhodobých cílů: 50% globálního snížení emisí CO2 do roku 2050. Jsme hrdí, že jsme vyvinuli jedinečnou pneumatiku pro jedinečná vozidla, která ukazují cestu do budoucnosti.“

Připravenost na budoucnost

Nová pneumatika Bridgestone pro i3s je nejnovějším produktem z partnerství mezi společnostmi BMW Group a Bridgestone, které trvá již více než 17 let. Během této doby dodával Bridgestone pneumatiky pro prvovýbavu mnoha modelů BMW a spolupracoval s programem BMW Driving Experience. A nyní byl Bridgestone pověřen vývojem pneumatik pro BMW i3s jako výhradní partner.

 

1 Na základě prodejů pneumatik v roce 2016. Zdroj: Tire Business 2017 – Globální pořadí výrobců pneumatik.

Technologie „Bridgestone ologic“ přechází do sportovního režimu 

Kontakt pro média:

AC&C Public Relations s.r.o.
Zorka Mašková
Tel.: 220 515 314
E-mail: zorka.maskova@accpr.cz

Bridgestone Europe
Bridgestone Europe NV/SA s evropskou centrálou v belgickém Bruselu je klíčovou divizí Bridgestone Corporation, největší společnosti na světě v odvětví výroby pneumatik a gumárenských produktů na světě, se sídlem v Tokiu. V Evropě Bridgestone provozuje vývojové a výzkumné centrum, 8 továren a má zastoupení ve více než 30 zemích s celkem 12 500 zaměstnanci. Pneumatiky vyvíjené a vyráběné v Evropě jsou rovněž exportovány mimo evropské teritorium. 

V České republice působí Bridgestone od roku 1994 a dodává sem kompletní řadu osobních, nákladních, motocyklových, zemědělských a stavebních pneumatik značek Bridgestone, Firestone, Dayton a First Stop. Sídlo společnosti je v Praze.

Více informací pro média na www.bridgestonenewsroom.eu