Tyre Talk

Sportovní styl, nebo bezpečná jízda na velkém skútru?

Nové pneumatiky Battlax Scooter SC2 a SC2 Rain nedělají žádné kompromisy!

Sportovní styl, nebo bezpečná jízda na velkém skútru? 

Bridgestone, největší společnost na světě pro výrobu pneumatik a gumárenských produktů1, vylepšil svou řadu pneumatik pro skútry nejmodernějšími technologiemi ze světa motocyklových pneumatik Battlax.

Majitelé velkých skútrů mají nyní na výběr sportovní pneumatiku Battlax Scooter SC2 a cestovní pneumatiku Battlax Scooter SC2 Rain pro každodenní cestování na velkých skútrech.

Nico Thuy, vedoucí oddělení „Europe – Motorcycle“ ve společnosti Bridgestone EMEA, k tomu říká: „Bridgestone ještě pečlivěji naslouchal požadavkům a přáním zákazníků, a proto vyvinul dvě verze nových pneumatik Battlax pro skútry, které jsou vhodné pro různé způsoby používání a jízdní styly. A díky využití našich nejlepších technologií pro pneumatiky Battlax u obou verzí slibují pneumatiky Battlax Scooter SC2 a SC2 Rain jezdcům nepřekonatelné provozní vlastnosti.“

Battlax Scooter SC2: sportovní pneumatika pro velké skútry

Pneumatika Battlax Scooter SC2 se zaměřuje na nejlepší možné provozní vlastnosti na suchém povrchu a při jejím vývoji nalezly uplatnění nejmodernější technologie, použité u pneumatiky Battlax Hypersport S21. Jezdci ocení snadné řízení sportovního skútru a potěšení z jízdy, které pneumatika SC2 umožňuje díky své vyspělé konstrukci.

„Hypersportovní“ dezén běhounu pneumatik SC2 pro přední a zadní kolo poskytuje optimální tuhost, styčnou plochu s povrchem vozovky a adhezi díky novým směsím, které byly vybrány na základě jejich vynikající adheze na suchém povrchu za všech provozních teplot.

Běhoun pneumatiky pro zadní kolo s technologií třísekční směsi2 nabízí jezdcům to nejlepší z obou světů: vysokou úroveň adheze a maximální pocit kontaktu s vozovkou při průjezdu zatáčkou díky optimalizované směsi v ramenní oblasti a velkou odolnost vůči opotřebení, jíž se vyznačuje směs v prostřední části běhounu. Zároveň je zajištěna nejvyšší úroveň provozních vlastností po celou dobu životnosti pneumatiky.

Battlax SC2 Rain: cestovní pneumatika pro bezpečné každodenní cestování a pocit jistoty na mokru

Battlax Scooter SC2 Rain poskytuje výjimečnou trakci a ovladatelnost na mokrém povrchu, čímž podporuje jezdce na skútrech při jejich každodenním cestování. Základem vývoje se staly technologie, představené s novou pneumatikou Battlax Sport Touring T31, jež slibují bezpečnou jízdu a maximální pocit jistoty v jakýchkoli podmínkách.

Pneumatiky SC2 Rain pro přední a zadní kolo používají dezén běhounu sportovní cestovní pneumatiky Battlax T31, který harmonicky kombinuje stabilitu při jízdě přímým směrem a pohotové reakce při změnách směru jízdy. Provozní vlastnosti na mokru optimalizují kromě vyššího podílu drážek pro účinnější odvádění vody ze stopy také nové pryžové směsi s vysokým obsahem siliky. Pneumatiky díky tomu nabízejí výjimečnou adhezi na chladném a mokrém povrchu.

I v tomto případě zaručuje běhoun s technologií třísekční směsi3 mimořádnou adhezi a pocit bezpečného kontaktu s vozovkou při průjezdu zatáčkou díky optimalizované směsi v ramenní oblasti a značnou odolnost vůči opotřebení, jíž se vyznačuje směs v prostřední části běhounu. Zároveň je zachována nejvyšší úroveň provozních vlastností po celou dobu životnosti pneumatiky.

Pneumatika Battlax Scooter SC2 je nabízena ve 2 rozměrech pro přední a zadní kolo; pneumatika SC2 Rain je k dispozici v 1 rozměru pro přední kolo a ve 3 rozměrech pro zadní kolo.

Chcete se dozvědět více informací o společnosti Bridgestone a jejích produktech pro motocykly? Sleduje stránky Bridgestone Moto na Facebooku a Instagramu a navštivte webové stránky www.grippingstories.com a www.bridgestone.eu.

 

1 Na základě prodejů pneumatik v roce 2016. Zdroj: Tire Business 2017 – Globální pořadí výrobců pneumatik.
2 Použití technologie třísekční směsi je závislé na rozměru pneumatiky.
3 Použití technologie třísekční směsi je závislé na rozměru pneumatiky.
 


Kontakt pro média:

AC&C Public Relations s.r.o.
Zorka Mašková
Tel.: 220 515 314
E-mail: zorka.maskova@accpr.cz

Bridgestone Europe
Bridgestone Europe NV/SA s evropskou centrálou v belgickém Bruselu je klíčovou divizí Bridgestone Corporation, největší společnosti na světě v odvětví výroby pneumatik a gumárenských produktů na světě, se sídlem v Tokiu. V Evropě Bridgestone provozuje vývojové a výzkumné centrum, 8 továren a má zastoupení ve více než 30 zemích s celkem 12 500 zaměstnanci. Pneumatiky vyvíjené a vyráběné v Evropě jsou rovněž exportovány mimo evropské teritorium.

V České republice působí Bridgestone od roku 1994 a dodává sem kompletní řadu osobních, nákladních, motocyklových, zemědělských a stavebních pneumatik značek Bridgestone, Firestone, Dayton a First Stop. Sídlo společnosti je v Praze.

Více informací pro média na www.bridgestonenewsroom.eu