Tyre Talk

Bridgestone zveřejnil Zprávu o trvalé udržitelnosti 2016

Společnost Bridgestone Corporation (Bridgestone) zveřejnila Zprávu o trvalé udržitelnosti 2016.

Společnost Bridgestone Corporation (Bridgestone) zveřejnila Zprávu o trvalé udržitelnosti 2016 na následujícím odkazu:
http://www.bridgestone.com/responsibilities/csr/report/download/index.html

Zpráva pojednává o rozsáhlých globálních aktivitách koncernu Bridgestone v oblasti sociální odpovědnosti (CSR), v rámci programu „Our Way to Serve“ (Náš způsob služby), a přináší přehledy, základní informace o spuštění programu a popisy tří prioritních oblastí: mobilita, lidé a životní prostředí, jakož i zásady managementu. V reakci na změny na globálním trhu z hlediska trvalé udržitelnosti specifikuje koncern Bridgestone zásadní sociální a ekologické problémy, které hodlá řešit, a popisuje některé z iniciativ, které podniká s cílem vyřešit uvedené problémy. Koncern například formuluje střednědobé cíle pro rok 2020 v rámci ekologických prioritních oblastí a popisuje úspěchy, dosažené v roce 2016:

  • snížení spotřeby vody na vyrobenou jednotku o 28,5 % (v porovnání s rokem 2005) 
  • zvýšení produktivity zdrojů o 31 % (v porovnání s rokem 2005) 
  • snížení emisí CO2 z provozních činností a následného používání produktů, vztaženo k čistým výnosům z prodeje, o 29 % (v porovnání s rokem 2005) 
  • snížení valivého odporu pneumatik o 13 % (v porovnání s rokem 2005) 

Tato zpráva také představuje hodnoty, které koncern vytvořil v prioritních oblastech. „Přestože Bridgestone vždy používal inovace k vývoji širokého sortimentu produktů a služeb, pro budoucnost hodláme vyvíjet a nabízet obchodní řešení, která přispějí k vyřešení sociálních problémů a zároveň budou splňovat očekávání zákazníků,“ poznamenává ve zprávě Masaaki Tsuya, předseda představenstva a jednatel společnosti Bridgestone Corporation. „Výsledkem jsou velmi kvalitní a vysoce inovativní přínosy pro naše zákazníky, pozitivní vliv na společnost a uznání od našich zákazníků, že je Bridgestone důvěryhodným poskytovatelem řešení.“

Koncern Bridgestone bude aktivně řešit sociální problémy, pracovat na naplňování očekávání společnosti a přispívat k realizaci trvale udržitelného životního prostředí a společnosti. Aktivním dialogem s širokými vrstvami zainteresovaných stran se koncern snaží vytvářet společné hodnoty pro své zákazníky a společnost.

Prioritní oblasti a zásady managementu společnosti Bridgestone


Související odkazy:

Webové stránky společnosti Bridgestone zaměřené na oblast společenské odpovědnosti (CSR):
http://www.bridgestone.com/responsibilities/index.html

Speciální webové stránky společnosti Bridgestone věnované programu „Our Way to Serve“:
http://www.bridgestone.com/responsibilities/ourwaytoserve/index.html

Výroční zpráva Bridgestone Group 2016:
http://www.bridgestone.com/corporate/library/annual_report/index.htmlKontakt pro média:

AC&C Public Relations s.r.o.
Zorka Mašková
Tel.: 220 515 314
e-mail: zorka.maskova@accpr.czBridgestone Europe

Bridgestone Europe NV/SA s evropskou centrálou v belgickém Bruselu je klíčovou divizí Bridgestone Corporation, největší společnosti na světě v odvětví výroby pneumatik a gumárenských produktů na světě, se sídlem v Tokiu. V Evropě Bridgestone provozuje vývojové a výzkumné centrum, 8 továren a má zastoupení ve více než 30 zemích s celkem 12 500 zaměstnanci. Pneumatiky vyvíjené a vyráběné v Evropě jsou rovněž exportovány mimo evropské teritorium.

V České republice působí Bridgestone od roku 1994 a dodává sem kompletní řadu osobních, nákladních, motocyklových, zemědělských a stavebních pneumatik značek Bridgestone, Firestone, Dayton a First Stop. Sídlo společnosti je v Praze.

Více informací pro média na www.bridgestonenewsroom.eu .