Tyre Talk

Bridgestone vyvíjí novou generaci pneumatik pro jízdní kola na základě konceptu "Air Free"

Společnost Bridgestone Corporation vyvinula ve spolupráci se společností Bridgestone Cycle Co., Ltd. novou generaci pneumatik pro jízdní kola ve snaze o praktické využití technologie bezvzduchových pneumatik "Air Free Concept", které nevyžadují huštění. Obě společnosti pokračují ve výzkumu praktické realizovatelnosti s cílem uvést tuto novou pneumatiku na trh do roku 2019.

Bridgestone Air Free Concept bicycle tire

"Air Free Concept"1 je technologie, díky níž nemusí být pneumatiky huštěny vzduchem, aby plnily svou nosnou funkci, protože disponují jedinečnou strukturou paprsků rozmístěných po obvodě vnitřní stěny pneumatiky. Materiály na bázi pryskyřice, použité k výrobě paprsků, a kaučukové směsi umožňují efektivnější využívání surovin.

Společnosti Bridgestone Corporation a Bridgestone Cycle vyvinuly na základě konceptu "Air Free" pneumatiky pro jízdní kola, jimž nehrozí ztráta tlaku v důsledku poškození. Materiál na bázi pryskyřice vytváří prostor pro vysokou variabilitu konstrukce, která také umožní realizaci dosud nevídaných konceptů nové generace jízdních kol.

Bridgestone Group přichází s novým přístupem k jízdě na jízdním kole, který využívá koncept "Air Free", a navíc pokračuje ve vývoji této technologie pro aplikaci u mnoha dalších druhů pneumatik. Bridgestone Group i nadále tvrdě pracuje na dosažení trvalé udržitelnosti pomocí univerzální a ekologické mobility, usnadňující lidem život.1 Více informací o konceptu "Air Free" naleznete v následující tiskové zprávě, vydané společností Bridgestone Corporation dne 21. listopadu 2013.
http://www.bridgestone.com/corporate/news/2013112101.htmlKontakt pro média:

AC&C Public Relations s.r.o.
Zorka Mašková 
Tel.: 220 515 314
e-mail: zorka.maskova@accpr.czBridgestone Europe NV/SA
s evropskou centrálou v belgickém Bruselu je klíčovou divizí Bridgestone Corporation, největší společnosti na světě v odvětví výroby pneumatik a gumárenských produktů na světě, se sídlem v Tokiu. V Evropě Bridgestone provozuje vývojové a výzkumné centrum, 8 továren a má zastoupení ve více než 30 zemích s celkem 12 500 zaměstnanci. Pneumatiky vyvíjené a vyráběné v Evropě jsou rovněž exportovány mimo evropské teritorium.

V České republice působí Bridgestone od roku 1994 a dodává sem kompletní řadu osobních, nákladních, motocyklových, zemědělských a stavebních pneumatik značek Bridgestone, Firestone, Dayton a First Stop. Sídlo společnosti je v Praze.

Více informací pro média na www.bridgestonenewsroom.eu