Tyre Talk

Bridgestone investuje více než 250 milionů eur do evropských závodů

Bridgestone hodlá investovat přibližně 266 milionů eur do tří nejdůležitějších evropských výrobních závodů. Finanční prostředky budou použity k rozšíření kapacity výrobních závodů, pořízení nejmodernějšího výrobního zařízení a optimalizaci stávajících výrobních linek.

Výrobní závody Bridgestone ve městech Burgos (Španělsko), Poznaň a Stargard (Polsko) budou vynaložením uvedené investice významně modernizovány. Investice společnosti Bridgestone do výroby upevní její postavení jedničky na globálním trhu s pneumatikami a zároveň umožní rozšířit produktovou řadu jak z hlediska nabízených značek, tak i rozměrů. Bridgestone bude díky tomu také schopen rychleji reagovat na nepřetržitě rostoucí poptávku po prémiových produktech Bridgestone, včetně nové pneumatiky Turanza T005. Tento krok je neoddělitelnou součástí plánů společnosti Bridgestone nabízet svým zákazníkům nejvyšší úroveň služeb.

Investice rozšíří kapacitu výrobních závodů novým výrobním zařízením a optimalizací stávajících výrobních linek. Změny zahrnují zavedení nejvyspělejších dostupných výrobních technologií v oblastech autonomních přepravních systémů a vysokokapacitních strojů. Tyto nové technologie rozšíří možnosti výrobních závodů vyrábět sofistikované pneumatiky vysoké kvality a podle plánů zvýší výrobní kapacitu o více než 20 procent.

„K této investici jsme se rozhodli na základě rostoucí poptávky našich partnerů na trzích náhradní spotřeby i prvovýbavy po našich výjimečných prémiových pneumatikách nabízených v rozmanitých variantách,“ vysvětluje Paolo Ferrari, předseda představenstva a prezident společnosti Bridgestone EMEA. „Tento další krok nám umožní zvýšit dostupnost našich produktů pro naše partnery a upevnit postavení společnosti Bridgestone v tomto regionu.“

Plánované investice budou realizovány během následujících pěti let. Všechny projekty modernizace budou dokončeny do začátku roku 2022. „Při realizaci těchto zásadních vylepšení budeme spolupracovat s lokálními obchodními partnery a využívat rozsáhlé know-how a zkušenosti našich zaměstnanců,“ dodává Ferrari.Kontakt pro média:

AC&C Public Relations s.r.o.
Zorka Mašková
Tel.: 220 515 314
e-mail: zorka.maskova@accpr.czBridgestone Europe NV/SA
s evropskou centrálou v belgickém Bruselu je klíčovou divizí Bridgestone Corporation, největší společnosti na světě v odvětví výroby pneumatik a gumárenských produktů na světě, se sídlem v Tokiu. V Evropě Bridgestone provozuje vývojové a výzkumné centrum, 8 továren a má zastoupení ve více než 30 zemích s celkem 12 500 zaměstnanci. Pneumatiky vyvíjené a vyráběné v Evropě jsou rovněž exportovány mimo evropské teritorium.

V České republice působí Bridgestone od roku 1994 a dodává sem kompletní řadu osobních, nákladních, motocyklových, zemědělských a stavebních pneumatik značek Bridgestone, Firestone, Dayton a First Stop. Sídlo společnosti je v Praze.

Více informací pro média na www.bridgestonenewsroom.eu nebo nás naleznete na portálech Facebook, Twitter, Instagram a YouTube.