Tyre Talk

Bridgestone dodává prémiové pneumatiky Dueler H/P Sport pro nové Porsche Cayenne

Nová zakázka znamená obnovení dodávek pro prvovýbavu vozů Porsche.

  • Dva rozměry pneumatiky Dueler H/P pro nové Porsche Cayenne
  • Pneumatiku Dueler H/P Sport kompletně zkonstruovalo a vyvinulo Evropské technické centrum Bridgestone
  • Pneumatiky různých rozměrů pro přední a zadní nápravu zvyšují stabilitu a jízdní dynamiku

Bridgestone byl vybrán společností Porsche jako dodavatel pneumatik pro třetí generaci modelové řady Porsche Cayenne. Pneumatiku Dueler H/P Sport, která se bude dodávat v rozměrech pro 19palcová1 a 20palcová2 kola, kompletně vyvinulo Evropské technické centrum Bridgestone v Římě. Pneumatiky vyrábí závod Bridgestone v polské Poznani.

Pro Bridgestone to znamená návrat dodávek pro prvovýbavu vozů Porsche. Nový Porsche Cayenne navazuje na 15 let úspěšného prodeje svých předchůdců. Nová generace již absolvovala komplexní řadu náročných testů. Přestože se jedná o SUV, vyznačuje se typickými prvky výbavy sportovních vozů, jako jsou pneumatiky odlišných rozměrů pro přední a zadní nápravu, které se nyní montují na kola s průměrem ráfku minimálně 19 palců. Kombinace pneumatik různých rozměrů na přední a zadní nápravě vylepšuje stabilitu a jízdní dynamiku v zatáčkách. Pneumatiky Bridgestone pro prvovýbavu ponesou označení N0 na bočnici.

Christophe De Valroger, viceprezident společnosti Bridgestone Europe, zodpovědný za pneumatiky pro prvovýbavu, k tomu říká: „Jsme velmi hrdí, že jsme byli vybráni jako dodavatel pro tento kultovní model. Je to pro nás velké uznání, že jsme mohli úspěšně absolvovat vývoj pneumatiky pro jednoho z nejnáročnějších výrobců automobilů na světě. A také to je skvělý doklad kvality našich produktů, našeho vedoucího postavení v oblasti technologií pro pneumatiky a síly našeho partnerství s Porsche.“1 Vpředu 255/55 ZR 19 a vzadu 275/50 ZR 19

2 Vpředu 275/45 ZR 20 a vzadu 305/40 ZR 20Kontakt pro média:

AC&C Public Relations s.r.o.
Zorka Mašková
Tel.: 220 515 314
e-mail: zorka.maskova@accpr.czBridgestone Europe NV/SA
s evropskou centrálou v belgickém Bruselu je klíčovou divizí Bridgestone Corporation, největší společnosti na světě v odvětví výroby pneumatik a gumárenských produktů na světě, se sídlem v Tokiu. V Evropě Bridgestone provozuje vývojové a výzkumné centrum, 8 továren a má zastoupení ve více než 30 zemích s celkem 12 500 zaměstnanci. Pneumatiky vyvíjené a vyráběné v Evropě jsou rovněž exportovány mimo evropské teritorium.

V České republice působí Bridgestone od roku 1994 a dodává sem kompletní řadu osobních, nákladních, motocyklových, zemědělských a stavebních pneumatik značek Bridgestone, Firestone, Dayton a First Stop. Sídlo společnosti je v Praze.

Více informací pro média na www.bridgestonenewsroom.eu.