Tyre Talk

Bridgestone dodává pneumatiky značce Alfa Romeo pro její první prémiové SUV střední třídy

Bridgestone byl značkou Alfa Romeo vybrán jako dodavatel pneumatik pro její první prémiové SUV střední třídy. Pneumatika Bridgestone Dueler H/P Sport s technologií run-flat a vlastnostmi pro celoroční provoz bude součástí standardní výbavy zcela nového modelu Alfa Romeo Stelvio 2018.

Alfa Stelvio

„Pro Bridgestone je poctou, že může dodávat pneumatiky pro netrpělivě očekávané SUV Alfa Romeo Stelvio,“ řekl Christophe de Valroger, viceprezident společnosti Bridgestone Europe, zodpovědný za prvovýbavu. „Pneumatika Dueler H/P Sport se vyznačuje vynikajícími vlastnostmi při průjezdu zatáčkou a ovladatelností, zároveň však poskytuje také všechny potřebné vlastnosti pro celoroční provoz, včetně dostatečné trakce na nepříliš zasněženém povrchu.“

Pneumatika Bridgestone Dueler H/P Sport je koncipována pro řidiče vysokovýkonných SUV, kteří požadují vynikající vlastnosti pro celoroční provoz. Symetrický dezén pneumatiky a tuhé ramenní bloky poskytují pohotové reakce na řízení. Pneumatika disponuje lamelami v ostrém úhlu k centrálnímu žebru a příčnými drážkami v ramenní oblasti. Díky dosahuje vyšší trakce na mokru, zatímco hluboké drážky přispívají k zachování všech vlastností pro celoroční provoz po celou dobu životnosti pneumatiky. Technologie Bridgestone RFT (Run-Flat Technology) poskytuje řidiči pocit jistoty a umožní mu udržet si kontrolu nad vozidlem i po ztrátě tlaku v důsledku poškození pneumatiky, pokračovat v jízdě rychlostí 80 km/h do vzdálenosti až 80 km a bezpečně brzdit.

Pneumatiky Dueler H/P Sport byly vyvinuty evropským technickým střediskem Bridgestone TCE (Technical Centre Europe) v Římě. TCE zaujímá vedoucí postavení v oblastech výzkumu materiálů, konstrukce pneumatik, vývoje a výroby prototypů a všech druhů testování.

Dodávky pneumatik Bridgestone pro model Alfa Romeo Stelvio jsou pokračováním dlouhodobých vztahů s italskou značkou, jejichž počátky se datují do doby před 25 lety. Tehdy si legendární italský výrobce vybral pneumatiky Bridgestone pro model Alfa Romeo 155 a poté je odebíral také pro prvovýbavu modelů 147, 156 a 159. V současnosti dodává Bridgestone ultravysokovýkonné sportovní pneumatiky Potenza S001 a celoroční pneumatiky Turanza EL450 s technologií run-flat pro model Alfa Romeo Giulia.

Bridgestone bude v roce 2017 dodávat pneumatiky Dueler H/P Sport s rozměrem 235/60 R 18 103V pro vozy Alfa Romeo Stelvio, směřující na trhy v regionech Asie, Tichomoří a Severní Ameriky.Kontakt pro média:

AC&C Public Relations s.r.o.
Zorka Mašková
Tel.: 220 515 314
e-mail: zorka.maskova@accpr.czBridgestone Europe

Bridgestone Europe NV/SA s evropskou centrálou v belgickém Bruselu je klíčovou divizí Bridgestone Corporation, největší společnosti na světě v odvětví výroby pneumatik a gumárenských produktů na světě, se sídlem v Tokiu. V Evropě Bridgestone provozuje vývojové a výzkumné centrum, 8 továren a má zastoupení ve více než 30 zemích s celkem 12 500 zaměstnanci. Pneumatiky vyvíjené a vyráběné v Evropě jsou rovněž exportovány mimo evropské teritorium.

V České republice působí Bridgestone od roku 1994 a dodává sem kompletní řadu osobních, nákladních, motocyklových, zemědělských a stavebních pneumatik značek Bridgestone, Firestone, Dayton a First Stop. Sídlo společnosti je v Praze.

Více informací pro média na www.bridgestonenewsroom.eu