Novinky

Bridgestone slaví své 100. vítězství v MotoGP v Misanu

18 září 2012

Vítězství Jorge Lorenza ze stáje Yamaha Factory Racing na Grand Prix San Marino a Rimini v Misanu tuto neděli bylo přesně posté, kdy byl vítězný stroj na MotoGP obut pneumatikami od Bridgestone.

Tento milník je posledním v dlouhé řadě úspěchů společnosti Bridgestone v MotoGP od roku 2002, kdy tento japonský výrobce pneumatik do nejvyšší třídy motocyklové Grand Prix vstoupil. Na oslavu této zvláštní příležitosti společnost Bridgestone v pátek 14. září uspořádala zvláštní akci na Světovém okruhu Marca Simoncelliho v Misanu pro média MotoGP, fotografy, členy týmů a organizátory závodů.

Události se zúčastnili i někteří jezdci, kteří na pneumatikách Bridgestone MotoGP vítězili – Jorge Lorenzo a Ben Spies z týmu Yamaha Factory Racing, Valentino Rossi z Ducati Team a Andrea Dovizioso ze stáje Monster Yamaha Tech3, kteří se s hosty podělili o své největší zážitky ze závodů, jež vyhráli na pneumatikách Bridgestone.

Na galavečeru byla také oznámena jména finalistů fotografické soutěže „100 vítězství“, kterou uspořádala společnost Bridgestone Europe; hlavní cenu 1 000 euro si odnesla Nikolett Kovacsová za svůj snímek Jorge Lorenza slavícího zisk šampionského titulu MotoGP v roce 2010 na Grand Prix Malajsie.

Přehled úspěchů společnosti Bridgestone na MotoGP:

2002: Bridgestone vstupuje do MotoGP

2002 Grand Prix Austrálie: První startovní postavení v MotoGP – Jeremy McWilliams, Proton KR

2003 Grand Prix Brazílie: Poprvé na stupních vítězů MotoGP – Makoto Tamada, Pramac Honda

2004 Grand Prix Brazílie: První vítězství na MotoGP – Makoto Tamada, Camel Honda

2007: První titul světového šampiona v MotoGP – Casey Stoner, Ducati

2009: Bridgestone se stává oficiálním dodavatelem pneumatik pro MotoGP

2012 Grand Prix San Marino a Rimini: Bridgestone slaví své 100. vítězství v MotoGP

Kyota Futami – generální ředitel pro motoristické sporty Bridgestone Corporation
„Projekt MotoGP společnosti Bridgestone začal před více než deseti lety s cílem přeměnit společnost v technologicky nejvyspělejšího výrobce pneumatik na světě. Poté, co vyhrála mnoho závodů a zasloužila se o dva tituly mistrů světa, byla společnosti Bridgestone v roce 2009 svěřena pocta stát se oficiálním dodavatelem pneumatik pro MotoGP, což byl další významný krok v realizaci tohoto cíle. Milník našeho stého vítězství v MotoGP v Misanu byl skvělou příležitostí ohlédnout se za vším, čeho jsme na tomto šampionátu dosáhli a poděkovat všem týmům MotoGP stejně jako milionům fanoušků tohoto sportu na celém světě za jejich mnoholetou podporu.“

Projekt MotoGP společnosti Bridgestone začal před více než deseti lety s cílem přeměnit společnost v technologicky nejvyspělejšího výrobce pneumatik na světě.